نمایش جزییات خبر
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۲۸

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 2 میلیارد ریال کتاب به قشم اهدا می کند / ورود نخستین بخش کتاب ها به ارزش 500 میلیون ریال

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از برنامه اهدای دو میلیارد ریالی کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این اداره کل براساس تفاهم نامه سال 96، خبر داد
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 2 میلیارد ریال کتاب به قشم اهدا می کند / ورود نخستین بخش کتاب ها به ارزش 500 میلیون ریال

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، سید مهدی موسوی اجاق گفت: خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه ای به قشم به عنوان منطقه ای مرزی دارد و سهم اهدای کتاب این منطقه را همسان با مراکز استان ها منظور کرده اند.

وی ادامه داد: نخستین مرحله از کتاب های اهدایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارزش 500 میلیون ریال با 200 عنوان کتاب آماده توزیع در 6 کتابخانه عمومی جزیره قشم، یک کتابخانه عمومی جزیره هرمز، مدارس، مساجد، پایگاه های بسیج، مراکز فرهنگی، نهادهای متولی فرهنگ، پایگاه دریابانی و فرهنگسراهای سطح جزیره است.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، قرآن، کتاب های عمومی، تخصصی،هنر، ادبیات، شعر، رمان، روان شناسی، تاریخ، تفاسیر قرآنی و کتاب های ویژه کودک و نوجوان از جمله آثار اهدایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منطقه آزاد قشم محسوب می شود.

وی با اشاره به علاقمندی مردمان جزیره قشم به مطالعه و همچنین حضور بیش از 15 هزار دانشجو در 10 دانشگاه و مراکز آموزش عالی این منطقه، اظهارامیدواری کرد کتاب های اهدایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موجب رشد و شکوفایی علمی بیش از پیش علاقمندان به کتابخوانی در این جزیره شود.

قشم با بیش از 148 هزار نفر جمعیت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس و یکی از شهرستان های استان هرمزگان در جنوب ایران قرار دارد.

اشتراک در
کلیدواژه ها: کتاب، کتابخوانی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید