نمایش جزییات خبر
۱۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۳:۳۱

وزیر ارشاد امام خمینی (ره) را مظهر همه خوبی ها توصیف کرد

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی،امام خمینی(ره) مظهر همه خوبی ها و نیکی ها توصیف کرد.
وزیر ارشاد امام خمینی (ره) را مظهر همه خوبی ها توصیف کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سید محمد حسینی" روز دوشنبه در مراسم تجدید میثاق اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه که درحرم مطهر بنیا‌نگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد با بیان این مطلب ،افزود: امام خمینی (ره) سیاست و دیانت را در کنار هم داشت و سیاست ایشان همواره با صداقت آمیخته بود.

وی خاطر نشان کرد: امام امت همانطور که در دل شب با معبود خود راز و نیاز می‌کرد،در طی روز نیز با قدرت‌های ظالم مبارزه می‌کرد و مصداق «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» بود.

عضو کابینه دولت دهم ،در توصیف حضرت امام اظهار داشت: همانگونه که پیامبر(ص) برای همه دوران اسوه و الگو هستند در عصر ما نیز امام راحل قدم در جای پای ائمه گذاشته و برای همه سرمشق هستند به ویژه برای افرادی که اهل فکر و اندیشه هستند.

حسینی ایشان را یک الگوی بی‌بدیل توصیف کرد و افزود: هر چه درباره زندگانی و ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) مطالب نوشته و گفته شود باز هم نقاط ناشناخته فراوانی را درمی یابیم که چقدر جای کار فراوان به ویژه با ابزار فرهنگی و هنری وجود دارد که انتظار است اهالی فرهنگ و هنر در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انس امام راحل با قرآن و عبادت را دلیل نترسیدن ایشان از قدرت‌های بزرگ عنوان کرد و گفت: کسی که تنها از خدا بترسد دیگر از هیچ قدرتی نمی‌هراسد.

وی افزود : به همین علت بود که ایشان توانستند تحولی عظیم در جهان ایجاد کنند و آثارش با برکتش را هم اکنون بیش از پیش در جهان شاهد هستیم. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به لزوم تبعیت از حضرت آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: ما باید در تبعیت از خلف صالح امام راحل  پیشرو  و پیشقدم باشیم.

حسینی به دیدار چند شب قبل خود با رهبری اشاره کرد و  اظهار داشت :معظم له در ابتدای این دیدار از دو فیلم ساخته که به مسایل جوامع اسلامی توجه داشتند از آن تشکر کرده و فرمودند: آثار این چنینی باید حمایت و ساخت آنها ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب عنایت خاصی به مقوله فرهنگ و هنر دارند و همه می‌دانند که در نگاه ایشان به این بخش باریک‌بینی و ظرافت‌های بسیاری وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به جشنواره‌های فرهنگی و هنری سی و سومین سالگرد انقلاب اسلامی اشاره کرد و ضمن تشکر از دست اندرکاران این جشنواره‌ها ، اظهار داشت: این روزها شاهد تلاش همه عزیزان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری هستیم، چرا که جشنواره‌های مختلفی در ایام دهه فجر در حال برگزاری است.

حسینی تاکید کرد: انشاء الله کارنامه جشنواره‌های امسال پربارتر از سال‌های قبل خواهد بود چرا که در جشنواره‌های امسال به موضوعات بیداری اسلامی، انقلاب اسلامی و نگاه امام (ره) و دفاع مقدس توجه و اهتمام وی‍ژه ای شده است. گرچه این تلاش‌ها کافی نیست و ما انتظار داریم اهالی فرهنگ و هنر در این زمنیه تلاش بیشتری کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با الگو و اسوه قرار دادن امام راحل ضمن صیانت از دستاوردها و آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی و تجدید بیعت و میثاق مجدد با ایشان ، در تعالی ،پیشرفت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش آفرین باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب فرهنگ هنر و رسانه با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید بیعت و میثاقی مجدد بستند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید