نمایش جزییات خبر
۱۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۴۴

وزیر ارشاد در دیدار با وزیر فرهنگ فلسطین : ایران آماده ساخت فیلم سینمایی 22 روزه مقاومت مردم غزه است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با وزیر فرهنگ ، ورزش و جوانان فلسطین از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ساخت فیلم سینمایی درباره مقاومت 22 روزه مردم غزه در مقابله با حملات رژیم صهیونیستی خبر داد.
وزیر ارشاد در دیدار با وزیر فرهنگ فلسطین : ایران آماده ساخت فیلم سینمایی 22 روزه مقاومت مردم غزه است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، 'سیدمحمد حسینی' صبح دوشنبه در دیدار با 'محمد ابراهیم المدهون' وزیر جوانان، ورزش و فرهنگ دولت منتخب فلسطین، با اشاره به مشترکات فراوان بین ایران و فلسطین ابراز امیدواری کرد که این رفت وآمدها باعث توسعه و گسترش تعاملات فرهنگی میان دو ملت شود.

وی با اشاره به ساخت فیلم سینمایی '33 روز' درباره مقاومت مردم لبنان ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر با همکاری طرف فلسطینی فیلم دیگری نیز درباره مقاومت 22 روزه مردم غزه در مقابل رژیم صهیونیستی ساخته شود.

حسینی افزود: منتظر تهیه فیلمنامه این فیلم توسط دکتر الزهار هستیم و به محض آماده شدن آن، کار ساخت این فیلم آغاز می شود.

وزیر ارشاد گفت: می توانیم همکاری های بسیار خوبی در زمینه های فرهنگی - هنری داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد که با شرایط پدید آمده در مصر، رفت وآمدها از طریق مصر به غزه آسان تر شود.

حسینی ضمن اشاره به تحولات روی داده در کشورهای اسلامی نیز گفت: یکی از دغدغه های ما در این تحولات، موضع آن کشورها در آینده و درباره فلسطین است.

وی افزود: همانگونه که در زمان انقلاب اسلامی ایران نیز یکی از مهمترین شعارها، حمایت از مردم فلسطین و محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی بود.

حسینی گفت: با توجه به بیداری اسلامی روی داده در مصر امیدواریم شاهد برقراری نظامی ضد صهیونیستی و حامی مردم فلسطین در این کشور باشیم.

حسینی با اشاره به همکاری های دو جانبه ایران و دولت منتخب فلسطین و نقش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این میان، از تمایل جمهوری اسلامی برای افزایش همکاری های همه جانبه فی مابین خبر داد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان 'آموزش در غزه' نیز گفت: ما آمادگی برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم و تجهیز مدارس و برنامه هایی نظیر پخش فیلم را داریم.

حسینی به آموزش زبان عربی در ایران نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم امکاناتی در فلسطین مهیا شود که زبان فارسی نیز در این سرزمین اسلامی در سطح گسترده ای آموزش داده شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: آمادگی کامل داریم برای تکمیل این فرایند، میزبان دانش پژوهان در مقاطع تکمیلی تحصیلی باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان ضرورت ایجاد دفتر نمایندگی وزارت ارشاد در غزه گفت: بهتر است دفتری در غزه وجود داشته باشد تا اساتید و مربیان در حوزه های مختلف بویژه فرهنگی - هنری از ایران برای آموزش دادن به آن شهر سفر کنند.

وزیر جوانان، ورزش و فرهنگ دولت منتخب فلسطین گفت: بسیار خوشحال هستم که اکنون پس از مدت ها انتظار، چنین دیداری برای من مهیا شده است.

محمد ابراهیم المدهون افزود: ایران تنها کشوری است که متفاوت با سایر کشورهای جهان، پشتیبان و یاریگر مردم فلسطین بوده در کنار ما، بویژه در سختی ها حضور داشته است.

وی گفت: فلسطین و غزه مراحل بسیار سختی را به تازگی گذرانده اند و ایران در این شرایط همواره کمکی همه جانبه داشته است.

المدهون ادامه داد: مساله جنگ 22 روزه غزه باید در تاریخ ثبت شود، از این رو از ساخت فیلم 22 روز نیز استقبال می کنیم.

وی گفت: موضوع فرهنگ یک بحث سرگرم کننده نیست، بلکه آگاهی بخشی، ساختن انسان ها و راه سازندگی است از این رو ایران می تواند برای ما الگویی نمونه در این میان باشد.

وزیر جوانان، ورزش و فرهنگ دولت منتخب فلسطین افزود: پیشرفت های خوبی در زمینه های فرهنگی و هنری بویژه سینما در ایران مشاهده می شود و انتظار داریم که با همکاری ایران یک منظومه فرهنگی تکامل یافته در فلسطین تشکیل شود.

وی گفت: مایل هستیم جمهوری اسلامی ایران مرکزی برای آموزش زبان فارسی و نیز همکاری های فنی، فرهنگی و دانشگاهی در جهت سازندگی در فلسطین راه اندازی کند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید