نمایش جزییات خبر
۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۲۶

با حضور رئیس جمهوری و وزیر ارشاد،16 طرح بزرگ عمرانی و صنعتی در کرمان به بهره برداری رسید

16 طرح بزرگ عمرانی و صنعتی با حضور دکتر "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری و " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کرمان به بهره برداری رسید.
با حضور رئیس جمهوری و وزیر ارشاد،16 طرح بزرگ عمرانی و صنعتی در کرمان به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به نقل از خبرنگاران اعزامی ،اعتبار طرح هایی که در سفر رییس جمهوری به استان کرمان به بهره برداری رسیده است بالغ بر 500 میلیارد تومان است.
رییس جمهوری در بدو ورود به استان کرمان ،‌ ابتدا طرح توسعه عوامل پروازی و تعریض باند فرودگاه رفسنجان و پنج هزار و 20 واحد مسکن مهر را به طور همزمان در استان کرمان افتتاح کرد.
طرح معدن مس ، احداث سد هسته آسفالتی رودخانه شور ، توسعه کارخانه فیلتراسیون کنتسانتره مس ، کارخانه تغلیظ 500 تنی و ساخت و واگذاری 100 واحد مسکونی روستایی استان کرمان از جمله این پروژه هاست.
از دیگر طرح های مجتمع مس سرچشمه که با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید ،‌می توان به کارخانه لیچینگ همزنی غبار فرایند ذوب ، اتوماسیون صنعتی مجتمع مس سرچشمه ، پروژه احداث کارخانه اکسیژن جدید ، احداث یک مجموعه کوره پالایش حرارتی آند ، احداث تیکنر باطله شماره 5 و مجموعه فلوکولنت مربوطه و احداث انبار جدید کنسانتره مس سرچشمه اشاره کرد.
احداث تیکنرهای با ته ریز خمیری مجتمع مس سرچشمه ،‌ ایستگاه پمپاژ آب برگشتی از تیکنرها و آب رودخانه شور و پروژه خطوط انتقال باطله ، آب تمیز و آب برگشتی از دیگر پروژه هایی است که با حضور رئیس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجتمع مس سرچشمه به بهره برداری رسید.
در ادامه سفر کاری و فشرده رییس جمهوری به استان کرمان، بهره برداری از چهارده طرح عظیم صنعتی ، عمرانی و معدنی در مجتمع مس سرچشمه به بهره برداری رسید.
علاوه بر " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"مهدی غضنفری" وزیر صنعت ، معدن و تجارت ،‌" علی نیکزاد" وزیر راه و شهرسازی و"مجتبی ثمره هاشمی" مشاور و دستیار ارشد رییس جمهوری و شماری از مقامات ارشد استان کرمان ،‌ دکتر احمدی ن‍ژاد را در این سفر همراهی کردند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید