نمایش جزییات خبر
۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۱۶

اسماعیلی معاون هنری سینمایی: با اجرای طرح سینما سلام ،استان تهران شهر بدون سینما نخواهد داشت

با اجرای طرح "سینما سلام" ، تمامی شهرهای استان تهران صاحب سینما خواهند شد.
اسماعیلی معاون هنری سینمایی: با اجرای طرح سینما سلام ،استان تهران شهر بدون سینما نخواهد داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران: محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این خصوص گفت: طرح ملی سینمای ایران با عنوان " سینما سلام" از مدتی پیش توسط سازمان امور سینمایی در سطح کشور در حال اجرا می باشد که بر اساس این طرح در شهرهایی که فاقد سینما هستند ،  سالن هایی که امکان پخش فیلم دارند به سیستم های دیجیتالیِ اکران فیلم مجهز شده و شرایط برای نمایش فیلم برای عموم مردم فراهم می شود.

اسماعیلی ادامه داد:  با توافقات انجام گرفته این طرح در استان تهران نیز اجرایی می شود و شهرهایی که فاقد سینما هستند و یا از امکانات محدودی در این حوزه برخوردار می باشند دارای سالن سینما خواهند شد و انشالله با اجرای این طرح، استان تهران شهر بدون سینما نخواهد داشت.

معاون هنری سینمایی افزود: در فاز اولیه ی این طرح در استان تهران، شهرهای ملارد، فیروزکوه، رودهن و بهارستان تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری دارای سالن های مجهز سینمایی خواهند شد و در فازهای بعدی سایر شهرهای فاقد سینما در اولویت قرار خواهند گرفت.

وی در خصوص مزایای این طرح گفت: این طرح توسط بخش خصوصی اجرا و با حمایت دولت انجام می گیرد و علاوه بر راه اندازی سالن های سینمایی و گسترش فرهنگ عمومی جامعه، در خصوص اشتغالزایی برای جوانان و هنرمندان نیز مثمر ثمر خواهد بود.

اشتراک در
کلیدواژه ها: با اجرای طرح "سینما سلام"
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید