نمایش جزییات خبر
۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۲۱:۵۴

در آیین گشایش مسابقات بین المللی قرآن کریم؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام رییس جمهور را قرائت کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گشایش سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم، متن پیام رییس جمهور به این مسابقات را قرائت کرد.
در آیین گشایش مسابقات بین المللی قرآن کریم؛  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام رییس جمهور را قرائت کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم را به یکایک شرکت کنندگان ارجمند و مسئولان و مجریان محترم تبریک می گویم.

مشتاق بودم که توفیق حضور در این فضای معنوی را می داشتم و از انوار روح افزای قرآن کریم و انفاس پاک قاریان و حافظان آن و قرآن پژوهان و قرآن دوستان گرانقدر بهره میگرفتم، ولى حادثه ناگوار سیل در استانهای شمال غربی کشور سبب شد که برای ابلاغ همدردی ملت و دولت و حصول اطمینان از روند امداد رسانی به هموطنان عزیز و آسیب دیدگان حادثه به این دیار سفر کنم و از فیض حضور در جمع قرآنى و با برکت شما بازمانم. ان شاءا... دعای خیر شما هم موجبات تسلای بیشتر آنان را فراهم سازد.

باعث افتخار دولت جمهوری اسلامی ایران است که گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی در کانون سیاستها و برنامه های فرهنگی آن قرار دارد و خدمتگزاران ملت می توانند به این مهم همواره وهمه جا از جمله در آستانه عید مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) جامه عمل بپوشانند.

قرآن کریم به یک عصر و یک نسل متعلق نیست، کتاب خداوند برای رهایی نوع انسان و نجات او از سرگشتگی ها و بن بست ها است. هرچه انسان و جامعه وجهان به جهل و جور و جمود بیشتر گرفتار می شود، نیاز به برخورداری و بهره مندی از این چراغ هدایت نیز بیشتر می گردد. کودکان ، نوجوانان و جوانان عزیز ما، زنان ومردان شریف ما در دور و نزدیک ایران و جهان نیازمند انس و آشنایی هرچه بیشتر با قرآن هستند. فهم قرآن و عمل به آن، خرد انسان را بارور می کند و بر احساس مسئولیت انسان در پیشگاه خداوند برای خدمت به بشریت می افزاید.

از خداوند بزرگ می خواهم که به همه ما توفیق دهد تا در سایه معارف قرآن کریم، در راه اعتلای نام اسلام وترویج فرهنگ رهایی بخش آن که فرهنگ آزادی، صلح و عدالت و کرامت انسان است، گامهای بلندتری برداریم.

به همه شما خوش آمد وتبریک می گویم و برای پیروان راستین قرآن در سراسر جهان عزت و سربلندی آرزو می کنم.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید