نمایش جزییات خبر
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۷:۲۴

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توجه به تولی گری و واگذاری امور از سیاست های دولت یازدهم/ تصویب سازمان نظام رسانه ای در دولت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از سیاست های قطعی دولت آقای روحانی از ابتدای شروع به کار، توجه جدی به امر تولی گری و واگذاری امور به صنوف مرتبط است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توجه به تولی گری و واگذاری امور از سیاست های دولت یازدهم/ تصویب سازمان نظام رسانه ای در دولت

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه مراسم تولد هنرمندان پیشکسوت در باغ زیبا در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر برای تصویب طرح تشکیل سازمان نظام هنری در کمیسیون فرهنگی دولت تلاش می کنیم.

وی افزود: کاهش تصدی‌گری از جمله سیاست های دولت یازدهم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است بنابراین تلاش می کنیم تمامی امور فرهنگی و هنری به اصناف واگذار شود.

صالحی امیری در عین حال تصریح کرد: واگذاری برخی امور نمایشگاه کتاب به صنف ناشران و واگذاری برخی امور در حوزه های موسیقی، سینما و تئاتر به اصنافی چون خانه تئاتر، خانه سینما و خانه موسیقی واگذار شده است.

صالحی امیری بیان کرد: در حوزه مطبوعات نیز، طرح «تشکیل سازمان نظام رسانه» در کمیسیون فرهنگی دولت مطرح شد و هم‌اکنون آماده ورود به مجلس است.

وی تاکید کرد: تمام سعی ما بر این است که طرح «تشکیل سازمان رسانه‌ای» قبل از پایان کار دولت، به مجلس ارسال شود و ماجرای مربوط به سازمان نظام هنر نیز تا پایان دولت یازدهم در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر ماجرای «گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران» گفت: ارسال «گنجینه موزه هنرهای معاصر» به خارج از کشور نگرانی‌هایی وجود داشت که قرار شد این ماجرا در کمیسیون حقوقی و سیاسی ـ امنیتی دولت یازدهم بررسی شده و در نهایت با یک کارشناسی قوی‌تر، در دولت مطرح شود.

وی تصریح کرد:  به طور کلی این موضوع در مسیر کارشناسی معاونت حقوقی و کمیسیون سیاسی ـ امنیتی دولت قرار گرفته و به زودی درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

صالحی‌امیری درباره اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درمورد لغو کنسرت‌ها و تعاملات دولت با نیروی انتظامی گفت: ما در حوزه اجرای صحنه‌ای طی هفته‌های اخیر مشکل چندانی نداشتیم.

صالحی امیری افزود:  موسیقی جزو نیازهای اصلی جامعه است که باید به شکل درست و قانونمند خود اجرا شود و مطمئن باشید اگر در این مورد موضوعی وجود داشته باشد، تلاش ما این است که مسایل از طریق مذاکره حل شود.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید