نمایش جزییات خبر
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۴۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت ترجمه آثار مفاخر تاکید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت ترجمه تالیفات و آثار بزرگان و مفاخر تاکید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت ترجمه آثار مفاخر تاکید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با تاکید بر این مطلب گفت: به وجود استاد مهدی محقق به عنوان فردی با فضیلت و با معرفت افتخار می کنیم که مانند خورشید می درخشد.

وی افزود:  امروز گرد هم آمده ایم تا از بزرگانی مانند استاد مهدی محقق تجلیل کنیم. ولی گردش مدیریت امری طبیعی است و آقای محقق همچنان در انجمن می مانند.

صالحی امیری ادامه داد: ما از نظر اقتصادی، اجتماعی و انسانی دارای سرمایه های بزرگی هستیم و بزرگان و مفاخر از جمله سرمایه های انسانی جامعه محسوب می شوند. و اگر ایران از نظر فرهنگی می درخشد به دلیل وجود بزرگان و مفاخر آن است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر نسل امروز دارای هویت است به دلیل وجود ریشه های آن است. امثال دکتر محقق از ریشه های فرهنگی هستند و نسل جوان شاخ و برگ آن محسوب می شوند و ماندگاری شاخ و برگ به ماندگاری ریشه های آن است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید افزود: در حوزه مفاخر باید فراتر از آنچه امروز بوده ایم پیش رویم. مفاخر به مثابه خورشید هستند که تدوام و حیات جامعه را تضمین می کنند.

وی افزود: ایجاد پل ارتباطی میان نسل امروز و سرمایه های دیروز امری ضروری است. و برای بقای حیات فرهنگی، نیازمند توجه بیشتر به مفاخر و سرمایه های نمادین هستیم.

صالحی امیری گفت: در دوره دولت آقای روحانی سعی بر توجه به مفاخر شده است و در کتابخانه ملی نیز از بزرگان تجلیل کرده ایم.

وی افزود: از رییس جدید انجمن می خواهم مسیر و جهت گیری درستی که استاد محقق در پیش گرفته بودند را با سرعت بیشتری دنبال کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید گفت: باید همزمان به آثار نیز به میزان مفاخر توجه داشته باشیم.

وی بر تولید فیلم های مستند درباره مفاخر، معرفی آثار و مفاخر از سوی صدا و سیما، تولید و انتشار تالیفات بزرگان، ترجمه آثار مفاخر و ... تاکید کرد

صالحی امیری در عین حال تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در معاونت فرهنگی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ظرفیت های خوبی برای ترجمه آثار مفاخر دارد.

وی گفت: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در دوره جدید با حمایت مالی و معنوی دولت و با انگیزه فراوان تری باید فعالیت های خود در جهت توسعه را ادامه دهد.

در پایان این مراسم از خدمات و تلاش های مهدی محقق رییس پیشین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد و حکم حسن بلخاری به عنوان رییس جدید انجمن به وی اعطا شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید