نمایش جزییات خبر
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۵۷

رشد چشمگیر فعالیت ها و برنامه های هنری استان تهران در سال 95

فعالیت ها و برنامه های هنری استان تهران در سال 95 از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.
رشد چشمگیر فعالیت ها و برنامه های هنری استان تهران در سال 95

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران؛ محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این خبر افزود: در حوزه موسیقی در سال 1395 تعداد 107 کنسرت موسیقی در استان تهران برگزار شده است که نسبت به سال 1395 بیش از 30 درصد رشد داشته است. همچنین تعداد آموزشگاه های موسیقی استان به عدد 459 رسیده است که نشان از رشد 20 درصدی در این زمینه دارد. همچنین در این سال 23 رویداد و جشنواره در حوزه موسیقی برگزار شده است.

وی ادامه داد: در حوزه هنرهای نمایشی در سال 95 بیش از 200 اجرای عمومی نمایش در سطح استان تهران را شاهد بودیم که بیش از 18000 نفر از این نمایش ها دیدن کرده اند. همچنین 20 آموزشگاه تئاتر در سطح استان به آموزش این رشته هنری مشغول می باشند.

اسماعیلی افزود: در حوزه هنرهای تجسمی حدود 98  نمایشگاه هنری در استان در طول سال 95 برپا شده است و تعداد گالری ها و نگارخانه های فعال استان به عدد 177  رسیده است. همچنین تعداد آموزشگاه های تجسمی و خوشنویسی استان به 415 آموزشگاه رسیده است.

معاون هنری سینمایی درباره فعالیت های حوزه سینمایی در سال 95 گفت: در کل استان تهران تعداد 60 سینمای فعال وجود دارد که بیش از 43000 صندلی در این سینماها میزبان تماشاگران و علاقه مندان حوزه سینما در طول این سال بوده اند.

اسماعیلی در پایان یادآور شد: در سال 95 ده ها فعالیت و رویداد هنری سینمایی در استان تهران در سطح شهرستانی و استانی و ملی برگزار شد که مهمترین آن ها عبارتند از: بیست و یکمین جشنواره تئاتر استان تهران، جشنواره ملی آواها و نواهای رضوی، چهارمین جایزه ملی هنر و ادبیات محتشم، جشنواره ملی المان های شهری قرآن و عترت، جشنواره شب های موسیقی در شهرستان های استان تهران، همایش استانی سوگ خورشید، نمایشگاه استانی آثار تجسمی هنرمندان استان تهران، اکران فیلم های جشنواره بین المللی فیلم فجر در سالن رسول مهر، ده ها اجرای عمومی تئاتر و کنسرت موسیقی و نمایشگاه هنری در طول سال.

اشتراک در
کلیدواژه ها: فعالیت ها و برنامه های هنری استان تهران
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید