نمایش جزییات خبر
۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۴۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر بر همکاری های مشترک دینی و قرآنی تاکید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر سه شنبه در جریان سفر خود به الجزایر در دیدار با وزیر اوقاف و امور دینی این کشور بر همکاری های مشترک دو کشور در زمینه های دینی و قرآنی تاکید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر بر همکاری های مشترک دینی و قرآنی تاکید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این مطلب گفت: دیدگاه های ایران و الجزایر به یکدیگر نزدیک و با هم تطابق دارد. و ما این قرن را قرن اسلام می دانیم.

وی افزود: دو کشور از نظر فکری و دینی نیز به یکدیگر نزدیک هستند و می توانند در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گام های موثر و مشترکی با یکدیگر بردارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ایران در مقابل تروریست و گروهک های تکفیری در منطقه خاورمیانه جبهه فرهنگی ایجاد کرده است. زیرا اعتقاد داریم از طریق فرهنگ بسیاری از مشکلات قابل حل شدن است.

صالحی امیری گفت: رهبر جمهوری اسلامی ایران در مقابل تروریست ایستاده اند و معتقدیم الجزایر نیز در مقابل تروریست ایستاده است.

عضو کابینه تدبیر و امید افزود: دو کشور در زمینه های بهداشتی، صنعتی، کشاورزی و ... روابط مناسبی با یکدیگر دارند و باید بدانیم که ریل مستحکم روابط، زمینه های فرهنگی و هنری است و باید روابط فرهنگ و هنری را با یکدیگر گسترش دهیم.

وی ادامه داد: ایران در زمینه های دینی و قرآنی فعالیت های متنوعی دارد و در این زمینه می تواند با الجزایر همکاری های مشترک داشته باشد.

صالحی امیری با اشاره به تعداد مساجد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد در کشورمان، افزود: معتقدیم مساجد باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند.

وی گفت: گسترش روابط ایران و الجزایر به نفع جهان اسلام خواهد بود.

در ادامه این دیدار  محمد عیسی وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر گفت: سیاست الجزایر گسترش روابط با کشورهای اسلامی از جمله ایران است.

وی افزود: اختلافات کشورها با یکدیگر نباید در زمینه اختلافات دینی باشد.

وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر با اشاره به تفاهم نامه مشترک دو کشور با یکدیگر گفت: گسترش روابط فرهنگی و دینی بر اساس این تفاهم نامه ضروری است.

وی با اشاره به نقش فضای مجازی در جذب جوانان از سوی گروهک های تروریست، بر توجه به این فضا و اهمیت آن تاکید کرد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید