نمایش جزییات خبر
۸ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸

معاون وزیر ارشاد به مناسبت روز تئاتر؛ آیینه گردان هنری باشیم که می تواند اصالت ایرانیان را به فراسوی مرزها رهنمون شود

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: فرصت بهنگامی است که در موسم بهار و در روزگار بلوغ تئاتر، آیینه گردان هنری باشیم که می تواند هویت و اصالت ایرانیان را آرش وار به فراسوی مرزها رهنمون شود.
معاون وزیر ارشاد به مناسبت روز تئاتر؛ آیینه گردان هنری باشیم که می تواند اصالت ایرانیان را به فراسوی مرزها رهنمون شود

علی مرادخانی در پیامی که روز دوشنبه به مناسبت هفتم فروردین روز ملی تئاتر منتشر کرد و در مراسم افتتاحیه موزه عروسک های اپراهای عروسکی خوانده شد افزود: هنگام خجسته ای است که در عطر بهار و نسیم نوروز، با شما در شادی نخستین جشن ملی روز هنرهای نمایشی شریک باشم. امروز هفتم فروردین است، میعاد جان های جویایی که نیکبختی و نیک فرجامی مردم را در هر کجای جهان بر صحنه های نمایش، آرزو می کنند.
در ادامه این متن که توسط مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی قرائت شد آمده است: انتخاب روزی به نام تئاتر نه صرفا یک انتخاب و رویداد نمادین، که نتیجه ی تاکید بر نقش اجتماعی واثرگذار تئاتر و ثمره ی ممارست هنرمندانی است که به امید بهبود امروز و به شوق فردایی بهتر دست از تلاش نکشیدند.
مرادخانی می افزاید: این ذوق و شوق، حتما از مژده افتتاح موزه اپرای عروسکی دوچندان خواهد شد چرا که حفظ میراث دیروز و امروز تئاتر، همواره از دغدغه های جدی اینجانب و مطالبه به حق هنرمندان بوده است. با اعتقاد و ایمان قلبی، تئاتر را گنجینه ای می دانم که بیش از مخاطبان روزگار خویش، روشنگر و رهنمای ناظران وشاهدان فردا است.
وی ضمن شادباش افتتاح این موزه که آن را محصول زمان اندیشی وتدبیرهنرمندانه بهروز غریب پور دانسته است می گوید: دیگررویداد ارزشمنداین روزها، یعنی تمهید وراه اندازی موزه ملی تئاتر را شاکر هستم که قطعا در روزهای آتی عملیات طراحی و اجرای آن آغاز خواهد گردید و فروتنانه آن را پاسخی اندک به همت بسیار هنرمندان صدیق تئاترونیاز موکد هنرنمایش این سرزمین می دانم. ‌
معاون هنری وزیر در پایان اظهار می دارد: شایسته است از اهتمام همکاران کوشای خود در اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و خانه تئاتر سپاسگزاری نمایم و با امید به توجه جدی تر به هنر ارزنده تئاتر ، از درایت و لطف اعضای محترم شورای فرهنگ عمومی وشورای عالی انقلاب فرهنگی قدردانی نمایم. تا باد چنین بادا
هفتم فروردین از سال گذشته به عنوان روز ملی تئاتر نام گذاری شده و امسال برای نخستین بار جشن گرفته شد.
امروز موزه عروسک های اپراهای عروسکی شامل بر 600 عروسک تئاتری که به همت بهروز غریب پور کارگردان و مدرس تئاتر دایر شد گشایش یافت.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید