نمایش جزییات خبر
۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۴۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با همتای الجزایری بر گسترش روابط همه جانبه فرهنگی و هنری تاکید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر خود به کشور الجزایر در دیدار با همتای الجزایری خود بر گسترش همکاری های فرهنگی و هنری در زمینه های مختلف سینمایی، موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی، برگزاری نمایشگاه های کتاب و ... تاکید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با همتای الجزایری بر گسترش روابط همه جانبه فرهنگی و هنری تاکید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز دوشنبه در دیدار با همتای الجزایری خود ضمن تاکید بر این مطلب گفت: همکاری های فرهنگی و هنری ریل گذاری برای تحکیم روابط  ملت ها و همچنین توسعه و گسترش همکاری های سیاسی و اقتصادی محسوب می شود.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نهاد حاکمیتی فرهنگ و هنر ایران آمادگی هر گونه همکاری در زمینه های فرهنگی و هنری با هدف آشنایی با فرهنگ ملت ها را با کشور الجزایر دارد.

صالحی امیری ادامه داد: تولید آثار سینمایی مشترک، برگزاری دوره های آموزشی برای سینماگران، برپایی نمایشگاه ها و رویدادهای فرهنگی و هنری در زمینه های کتاب، موسیقی، تئاتر و ... از جمله این همکاری ها است.

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: دو کشور می توانند در حوزه های مرمت و حفاظت از نسخ خطی و اسناد ملی نیز همکاری های مشترک داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن دعوت از الجزایر برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ادامه داد: گفت و گوی نخبگان دو ملت نیز در نزدیک کردن آن ها و آشنایی با فرهنگ و تمدن یکدیگر نقش بی بدیلی دارد.

وی با اشاره به قاریان برجسته ایران، افزود: با توجه به منویات رهبر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، دو کشور در حوزه های فعالیت های قرآنی نیز می توانند فعالیت و همکاری گسترده با یکدیگر داشته باشند.

در ادامه این دیدار "میهوبی" وزیر فرهنگ الجزایر گفت: فرهنگ نقش به سزایی در گسترش روابط ملت ها دارد و الجزایر علاقه مند به برداشتن گام های جدی در توسعه روابط فرهنگی با ایران دارد.

وی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی الجزایر در تهران، برگزاری این هفته را موفقیت آمیز برشمرد.

وزیر فرهنگ الجزایر ادامه داد: امیدوارم با امضای تفاهم نامه های همکاری دو کشور با یکدیگر از ظرفیت های ایران در زمینه های فرهنگی و هنری در سطح بین المللی بهره کافی را ببریم.

وی با اشاره به مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 گفت: در تهران و مشهد شاهد پیوند عمیق ملت ایران با فرهنگ و تمدن کهن خود بودیم.

وی بر نقش ویژه رویدادهای فرهنگی و هنری در مبارزه با جریان های تکفیری و تندرو تاکید کرد.

میهوبی افزود: ایران می تواند نقش موثری در مبارزه با جریانات تکفیری داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت ها و موفقیت های ایران در زمینه صنعت سینما، گفت: ایران در این عرصه جایگاه ارزشمندی در جامعه بین المللی دارد و شاهد استقبال مردم از جشنواره های سینمایی آن هستیم.

وی ادامه داد: گسترش روابط دو کشور در زمینه های سینمایی، موسیقی، هنرهای تجسمی، کتاب و ... ضروری است.

در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری بین سازمان سینمایی، سمعی و بصری ایران و مرکز سینمایی و سمعی و بصری الجزایر از سوی محمدمهدی حیدریان و مراد شریهی روسای سینمایی دو کشور امضا شد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید