نمایش جزییات خبر
۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۱۵

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی صادر کرد.
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

تئاتر، ترسیم بی واسطه و آگاهانه جامعه است. از این چشم ‌انداز بسیط، بهتر می توان به واقعیت های جامعه و نیازهای آن اندیشید. دیرزمانی است هنر اصیل تئاتر، نشان توسعه و تعالی جوامعی بوده که به نیک سرشتی و خوش سرنوشتی مردم خویش اهتمام دارند و خردمندانه از صداقت و شفافیت تئاتر برای بهبود آلام اجتماعی بهره می گیرند

ضرورت توجه به تئاتر و باور به نقش آفرینی اجتماعی آن، می تواند ما را به سرمایه ای بی بدیل رهنمون سازد که از آن به نفع نیازهای زمانه امروز و  خواسته های فردا بهره مند شویم. توجه به نتایج مطالعات آماری، می تواند در نظم و نظام هنرمندمحور تئاتر امروز موثر واقع شود و دستیابی به این مهم با ممارست و همکاری همه نهادهای فرهنگی که به برگزاری رویدادها، تولیدات نمایشی و مشارکت در فعالیت های هنری و ارزش های نهفته در تئاتر وقوف دارند، امکان پذیر خواهد شد.

حمایت از تولید و توسعه زیرساخت های اجرای نمایش در سراسر کشور در اولویت برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که خوشبختانه همگام با رویکرد اقتصاد مقاومتی در افزایش تولیدات متنوع نمایشی، سبب شده تا افق روشنی نسبت به اشتغال زایی هنری و رونق بخشی اقتصادی این هنر مردمی متصور باشد.  تحقق سیاست قطعی کاهش تصدی گری دولت و جلب مشارکت هنرمندان در مدیریت تئاتر با تاکید بر تقویت صنوف به ویژه خانه تیاتر ،ثبت گروه های نمایشی، برگزاری انتخابات آزاد انجمن هنرهای نمایشی ایران در سراسر کشور و اهمیت دادن به تئاتر استان ها موید باورمندی به توان جامعه تئاتری و اعتماد به ظرفیت هایی است که در مسیر رو به پیشرفت تئاتر این سرزمین و آینده درخشان آن، نقش ممتازی خواهد داشت.

نخستین نکوداشت "روز ملی هنرهای نمایشی" در تقارن با بهار طبیعت و حلول سال نو، می تواند موید تحول آفرینی و نشاط بخشی تئاتر و امیدواری نسبت به روزهای بهتر برای فرهنگ  و هنر  و شکوفایی هنر خلاقانه این مرزوبوم و صیانت از فرهنگ ملی باشد.  این روز ارجمند را به جامعه هنری بویژه اصحاب فرهیخته هنر تئاتر شادباش می گویم.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید