نمایش جزییات خبر
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۱۳

اتاق فکر جشنواره آواها و نواهای رضوی تشکیل جلسه داد

در دومین جلسه اتاق فکر جشنواره آواها و نواهای رضوی موضوع تبلیغات جشنواره، تولید آثار و نحوه ثبت ، ضبط و انتشار آثار برگزیده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اتاق فکر جشنواره آواها و نواهای رضوی تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ،دومین جلسه اتاق فکر جشنواره آواهای رضوی روز دوشنبه 9 اسفند ماه و با حضور کلیه اعضاء برگزار شد.

 در این جلسه جزییات اجرایی فراخوان در بخش تولید آثار و نحوه تبلیغات جشنواره  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد با توجه به وجود ظرفیت های هنری فاخر و تأثیرگذار در حوزه موسیقی نواحی و ردیف دستگاهی و همچنین  تنوع  چشمگیر آن در سطح ملی ، ضمن پیگیری موضوعات مختلف تمرکز جشنواره  بیشتر بر اجرای موسیقی نواحی معطوف شود.

در همین راستا محمد حسین اسماعیلی ،معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و قائم مقام دبیر جشنواره با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به اجراهای موسیقی اقوام و نواحی گفت: با توجه به تجربه اجرای این جشنواره در سال گذشته،موسیقی نواحی و اقوام در گستره ملی ما دارای پیشینه  و از بار  معنایی و موسیقایی بالا برخوردار است و آثار ارزشمند و ماندگاری در این حوزه وجود دارد .

وی همچنین با اشاره به اهمیت توجه بر موسیقی نواحی تاکید کرد: به دلیل وجود اقوام و تنوع بسیار زیاد قومیت ها در گستره ملی و تولیدات فراوان آثار هنری در این حوزه  می توانیم با بازخوانی و ارزیابی این آثار و معرفی آن به مخاطبان و علاقمندان گام مهمی در راستای اهداف جشنواره یعنی ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی برداریم.

احمد صدری دبیر و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره نیز در این جلسه با ارائه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات و تبلیغات به اهمیت اطلاع رسانی فراخوان جشنواره در سطح ملی و بین المللی اشاره کرد و افزود: باید امر اطلاع رسانی و تبلیغات با ظرافت و دقت بیشتر و اهتمام ویژه نسبت به سال گذشته انجام شود تا پیامدهای ناشی از آن هم به لحاظ کمی و هم کیفی در سطح بالاتری قرار گیرد.

دکتر کیوان پهلوان عضو شورای سیاستگذاری و اتاق فکر پانزدهمین جشنواره آواها و نواهای رضوی نیز در این جلسه، موضوع آواها و نواهای رضوی را محور برگزاری و تولید آثار این جشنواره قرار داد و گفت: باید تلاش شود تا در رپرتوارهای موسیقی نواحی ساختار تولیدات موسیقی با موضوع امام رضا (ع) حفظ شود و آن را به شکل کلیشه ای و مناسبتی نبینیم و کاری کنیم تا از آثار و تولیدات معتبر و مفید رونمایی کنیم.

ابوالفضل صادقی نژاد عضو دیگر شورای سیاستگذاری و اتاق فکر جشنواره اطلاع رسانی و تبلیغات انجام شده تا کنون را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با تمامی گروه های موسیقی علاقمند شرکت در این جشنواره مذاکراتی صورت گرفته که استقبال خوبی نیز در این حوزه بعمل آمده است.

تقی ضرابی رییس انجمن موسیقی استان تهران و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره هم در این جلسه ضمن ابراز تشکر و قدردانی از تلاشهای صورت گرفته، مهندسی فرهنگی در موسیقی را از اهم امور جشنواره دانست و گفت: بطور کلی آنچه مربوط به حوزه موسیقی امام رضا (ع) است بایدتوسط شورای سیاستگذاری و اتاق فکر جشنواره تبیین و محصول آن نیز ثبت و ضبط شود.

در ادامه این نشست اعضای جلسه در مورد چگونگی برگزاری مراسم اختتامیه،زمان و مکان ّبرگزاری  به بحث و تبادل نظر پرداختند .در پایان این جلسه نیز احکام انتصاب اعضای شورای سیاستگذاری و اتاق فکر جشنواره به کلیه اعظا اعطا شد. 

 

اشتراک در
کلیدواژه ها: اتاق فکر جشنواره آواها و نواهای رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید