نمایش جزییات خبر
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۲۲:۴۵

نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه استان کهکیلویه و بویراحمد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخرین برنامه از سفر به استان کهکیلویه و بویراحمد با اصحاب رسانه در این استان دیدار و به سوالات آنها پاسخ داد.
نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه استان کهکیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویراحمد، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار با یادآوری سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد نیاز جامعه به ثبات و آرامش گفت:ثبات و آرامش از جمله سیاست های این وزارتخانه است و این سیاست بر گرفته از گفتمان حاکم بر دولت یعنی گفتمان فرهنگی اعتدال است که در امتداد گفتمان مقام معظم رهبری است.

وی بر ضرورت وجود یک الگوی برنامه استراتژیک جامع و کل نگر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و گفت: نم یتوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به صورت سلیقه ای، بخشی و روزمره اداره کرد و کار وزیر در این مقطع بسیج دستگاه در جهت هدف متعالی و توسعه فرهنگی کشور است.

صالحی امیری قانون مداری، شفاف سازی، عدالت محوری و توزیع مناسب امکانات و منابع در اقصی نقاط کشور و پرهیز از تمرکز در مرکز را از اهم برنامه های این وزارتخانه خواند و گفت: جشنواره ها و نمایشگاه ها باید به استان ها و در سطح بعدی به شهرستان ها منتقل شود و و باید برای کشف استعدادها در شهرستان ها تلاش کنیم .

وی گفت: باید به استان ها اعتماد و به آنها کار واگذارکرده و از آنها حمایت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست و در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد عملکرد این وزارتخانه به برخی از فعالیت های وزارتخانه اشاره کرد و بیان داشت: در حوزه مطبوعات کارهای بزرگی انجام شده است و در یک سال گذشته 2500 مجوز در این حوزه صادر شده است که اکثر آنها متعلق به استان هاست.

وی درباره بیمه هنرمندان تصریح کرد: در مجموع  در بانک اطلاعات صندوق هنر 47 هزار نفر عضو داریم که از این تعداد 8 هزار نفر از اصحاب رسانه هستند.

صالحی امیری درباره خطوط قرمز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ما معتقدیم اسلام، انقلاب اسلامی، نظام، حضرت امام، وحدت ملی و رهبری خطوط قرمز هستند که خوشبختانه اکثریت قاطع جامعه مولفان و ناشران این خطوط را رعایت می کنند.

وی همچنین به تفاوت بین نقد و تخریب اشاره کرد و گفت: اگر کتابی،روزنامه ای، سایتی و یا خبرگزاری بخواهد در وحدت ملی خدشه ای وارد کند و خشونت را ترویج دهد و یا به مبانی اصلی نظام و به ارزش های ملی خدشه ای وارد کند بر آن اعمال نظارت قانونی می شود نه نظارت سلیقه ای.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به موضوع حج نیز پرداخت و بیان داشت: وزیر حج عربستان در مکاتبه ای با من خواستار از سرگیری زیارت حجاج ایرانی به عربستان شد. هیئت پنج نفره ای را مامور کردم که این هئیت  پنجم اسفند ماه سفری به عربستان خواهند داشت و اگر شروط ما که مهم ترین آن تضمین امنیت و عزت حجاج و هم چنین پرداخت دیه شهدای منا است تامین شود، حجاج ما به حج تمتع خواهند رفت.

وی در پایان گفت: ما در دولت هیچ شانی به جز خدمت مردم نداریم و ما در کشور سرمایه بزرگی داریم که این سرمایه مردم هستند که می توان به آن اتکا کرد.

وی در نهایت با تشکر از حضور اصحاب رسانه در این نشست و تاکید بر حضور مداوم در میان آنها بیان داشت: دولت معتقد است همه تفکرات و دغدغه های فرهنگی در این نظام مورد احترام و تکریم هستند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید