نمایش جزییات خبر
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۶:۲۰

دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان کهکیلویه و بویراحمد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر امروز به استان کهکیلویه و بویراحمد با نماینده ولی فقیه در این استان دیدار کرد.
دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان کهکیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویراحمد در ابتدای این دیدار صالحی امیری با تجلیل از مقام علمی و فقهی مرحوم آیت الله ملک حسینی نماینده فقید ولی فقیه در این استان گفت: هر وقت  این استان را می بینم و صحبت این استان می شود یاد آیت الله ملک حسینی می افتم .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ورود سیاسیون به زمین فرهنگ وارشاد اسلامی  گفت: عرصه فرهنگ ،عرصه سیاسی نیست و برخی ها با بزرگ نمایی موضوعات حاشیه ای در پی نادیده گرفتن فعالیت های گسترده ی این وزاتخانه هستند .

صالحی امیری در ادامه و در مورد بحث موسیقی در کشور گفت: از مجموع موسیقی تولیدی در کشور سهم کمی متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد است ولی همین آمار اندک محل مناقشه است .

وی با بیان اینکه این مناقشه، مناقشه وزارت فرهنگ و ارشاد نیست بلکه باید حوزه های علمیه به حل آن کمک کنند خواستار پیش قدمی ایت الله ملک حسینی در شیراز برای توجه به موضوع فقه هنر و فقه اجتماعی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاست ابلاغی این وزارت خانه را ثبات و آرامش خواندو بیان داشت: معتقدیم هر جا مناقشه است نمی شود کار کرد و اساسا نباید وارد مناقشه شد .

در ادامه این دیدار آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان با تقدیر از سخنان و تعابیر آقای صالحی امیری در مورد ضرورت خارج شدن پای سیاسیون از فرهنگ و هنر، وضعیت فرهنگی در استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت : مدیران در این استان مشکلات و معضلات واقعی را می شناسند .

وی در پایان جایگاه واقعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را رفعت دادن به معرفت و هنر جامعه عنوان کرد و بیان داشت : دم دستی کردن  هنر به اسم این که انسان ها باید از آن بهره ببرند در واقع حرکت کردن به سمت همان تنش ها و مناقشه هایی است که جناب وزیر بر دوری از آن تاکید کردند .

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید