نمایش جزییات خبر
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷

وزیر ارشاد : امروز جوانان به امید و نشاط نیاز دارند

صالحی امیری : تلاش برای سختگیری های بی مورد ، زیر زمینی شدن مسائل فرهنگی را در پی خواهد داشت. امروز جوانان به امید و نشاط نیاز دارند .
وزیر ارشاد : امروز جوانان به امید و نشاط نیاز دارند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از مازنی خبر ، "سیدرضا صالحی امیری" در جلسه شورای اداری استان مازندران با گرامیداشت 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، اظهار داشت : در آخرین افکار سنجی که انجام شد ، مسئله بیکاری مهمترین مشکل در جامعه به حساب می آید.

وی با تاکید بر اینکه درآمد نفتی ایران در سال 91 بیش از 143 میلیارد دلار بود در صورتی که در سال 95 و در بهترین حالت ممکن این درآمد به 33 میلیارد دلار خواهد رسید ، تصریح کرد : اشتغال با بنر زدن ، سخنرانی و برگزاری همایش ایجاد نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه اسرائیل با تمام منابع مالی تلاش می کند جلوی نفوذ جمهوری اسلامی را بگیرد ، اظهار داشت : تا انقلاب اسلامی هست ، مبارزه با صهیونیست ادامه خواهد داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : حضور پرشور مردم در راهپیمائی 22 بهمن ثابت کرد که سیاست جمهوری اسلامی در مقابله با زیادی خواهی های آمریکا باید ادامه داشته باشد.

صالحی امیری سال 96 را سال جهش در حوزه اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت : دولت به تنهائی نمی تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد زیرا نظام جمهوری اسلامی مانند یک قطار با واگن های پیوسته است که هر فرد سوار بر این قطار، باید در برابر سرنوشت کشور ، احساس مسئولیت بکند.

وی با بیان اینکه راه رسیدن به توسعه ، جلب رضایت مردم است ، افزود : هر کسی در کشور بر طبل تفرقه بکوید ، به مردم ، انقلاب و آرمان های امام راحل خیانت کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : خواسته رئیس جمهور از مسئولین این است که گوش شنوا داشته باشند و از نقدهای سازنده استقبال کنند ولی نقد با تخریب فرق دارد.

صالحی امیری با تاکید بر اینکه تفرقه مهمترین چالش نظام جمهوری اسلامی در طول انقلاب بوده است ، اظهار داشت : راه رسیدن به قله های پیشرفت و توسعه شکل نخواهد گرفت مگر اینکه بین مسئولین ، روحانیون ، نخبگان و مردم ، همدلی ،  وحدت و یکرنگی شکل بگیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موسیقی را بخشی از فرهنگ ، هنر و تمدن این سرزمین دانست و افزود : موسیقی دارای مرزی است که این مرز را قانون و شرع مشخص کرده است.

صالحی امیری ادامه داد : مقام معظم رهبری با سخنان و فتواهای خود حدود شرع را در حوزه موسیقی مشخص کرده اند و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را مکلف می دانیم بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه 53 درصد تولید ، توزیع و مصرف موسیقی در صداو سیما ، 25 درصد در موسسات مجاز و 21 درصد در شبکه های مجازی و سایت ها صورت می گیرد ، تصریح کرد : تنها کمتر از یک درصد موسیقی در کشور از طریق اجرای زنده (کنسرت) ارائه می شود.

وی با بیان اینکه بحث اجرای موسیقی زنده توسط عده ای یک بحث انحرافی و سیاسی است ، ادامه داد : بیش از 100 فعالیت فرهنگی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می گیرد که یکی از آنها موسیقی است.

صالحی امیری با تاکید بر اینکه با اجتهاد های محلی در مورد موسیقی و دیگر موارد فرهنگی مخالف است ، اظهار داشت : در مملکتی که یک رهبر و یک قانون داریم ، بحث های منطقه ای و محلی قابل قبول نخواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : مدیران ارشاد در استان های مختلف موظف هستند تا بر اساس شرع و قانون عمل کنند.

صالحی امیری با بیان اینکه بعضی سیاسیون تصمیم گرفته اند تا بازی خودشان را در زمین فرهنگی انجام دهند ، تاکید کرد : اجازه نمی دهیم فرهنگ ، زمین بازی سیاسیون شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : امروز جوانان به امید و نشاط نیاز دارند و تلاش برای سختگیری های بی مورد ، زیر زمینی شدن مسائل فرهنگی را در پی خواهد داشت.

صالحی امیری در پایان تاکید کرد : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است بسترهای نشاط و امید را در جامعه فراهم آورد. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید