نمایش جزییات خبر
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۰۲

صالحی امیری: مشکل بنیادین کشوردر حوزه فرهنگی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مشکل بنیادین کشور در حوزه فرهنگی است که باعث شده تا در دیگر حوزه های اقتصادی و سیاسی دچار چالش شویم.
صالحی امیری: مشکل بنیادین کشوردر حوزه فرهنگی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز شنبه در آئین اختتامیه نشست ملی هم اندیشی کارشناسان نظارت و مدیران گروههای آموزشی دانشگاه فرهنگیان کشور در نوشهر افزود: امروز توسعه زیرساخت ها باید در حوزه فرهنگی مهیا شود و برای دستیابی به قله های توسعه نقش آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان بسیار مهم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که کشور دارای یک ساختار تاریخی و همچنین ساختار طبیعی و ارگانیک است ، تاکید کرد که این ساختار به انسجام ملی نیاز دارد.

صالحی امیری گفت : کشور ما جزء جوامع کثیر الاقوام است و نیروهای فکری و قومیتی متعددی در کشور زیست می کنند و امروز یکی از کارکردهای بسیار مهم آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان انسجام بخشی در حوزه دینی ، قومی ، سیاسی و مهم تر از همه آموزشی است .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت : اگرچه کارکرد آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان در این حوزه ها از لحاظ تنوع فرهنگی و جامع بسیار پیچیده و دشوار است ، ولی باید در این حوزه ها تلاش کنند.

وی با تاکید بر این که هرگونه صرف اعتبار در حوزه تعلیم و تربیت هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است ، افزود : دولت سالیانه حدود 30 هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش هزینه می کند و این میزان سرمایه گذاری در یک دهه آینده به 10 برابر افزایش می یابد.

آئین اختتامیه نشست ملی هم اندیشی کارشناسان نظارت و مدیران گروههای آموزشی دانشگاه فرهنگیان کشور در اردوگاه افسران شهید رسولی نوشهر برگزار شد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید