نمایش جزییات خبر
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۷:۲۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: امام رای مردم را نافذ می دانست/ اندیشه امام، گفتمان بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) رای مردم را نافذ می دانست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:  امام رای مردم را نافذ می دانست/ اندیشه امام، گفتمان بود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز در حاشیه تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام خمینی (ره ) با بیان این مطلب افزود: از نگاه امام، منشاء قدرت وحی و خداوند تبارک است و مرجع قدرت مردم هستند و تمام کارهای ما بر اساس گفتمان فرهنگ امام پیش خواهد رفت.

وی گفت: امام انسان جامعی است که همه ما به عنوان فرزندان ایشان افتخار می کنیم که در دوران جمهوری اسلامی ایران حیات یافتیم.

صالحی امیری افزود: امام اندیشه بسیار بلندی داشتند و در صحیفه حضرت امام اندیشه وی مبتنی بر ساخت انسان فرهنگی است.

وی ادامه داد: سخن گفتن درباره امام سخت است. دنیای غرب در دهه 70 میلادی اندیشه قدرت نرم را مطرح کرد و این اندیشه گسترش یافت و امروز یکی از نظریه های قالب در دنیا محسوب می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: با وجود نظریه قدرت نرم در غرب، می بینیم که حضرت امام قبل از این نظریه، درباره قدرت نرم سخن گفته اند که لازم است پژوهشگران ما به تبیین و تشریح بیشتر زوایای این اندیشه بپردازند.

وی ادامه داد: قدرت بر دو اصل نظامی و اقتدار معنوی استوار است. در قدرت نظامی، اجبار و اعمال زور وجود دارد و در اقتدار معنوی، نفوذ در قلوب وجود دارد و همه آنچه در صحیفه امام شاهدیم مبتنی بر اندیشه نرم و نفوذ در قلوب است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که توانسته از طریق قدرت نرم و نفوذ و تصرف قلوب مردم به پیروزی برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بسیاری از انقلاب های تاریخ جهان همراه با خونریزی و کشتار جمعی شکل گرفته، ولی در انقلاب اسلامی ایران، اندیشه امام به جای اینکه در مقابل ارتش قرار بگیرد، با نفوذ معنوی ارتش را متعلق به حرکت و مسیر انقلاب می کند.

وی افزود: با اینکه نسل جدید محضر امام را از نزدیک درک نکرده بود،  ولی همچنان چشمه جوشان معرفت امام، روح و قلب آنها را جذب کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امام در بستر تحولات فرهنگی و تاریخی جامعه، صاحب گفتمان بود و این گفتمان همچنان جریان دارد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید