نمایش جزییات خبر
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۰۲

سومین نمایشگاه بزرگ کتاب در دماوند افتتاح شد

سومین نمایشگاه بزرگ کتاب شهرستان دماوند با حضور مسوولان و علاقه مندان کتاب و کتابخوانی افتتاح شد.
سومین نمایشگاه بزرگ کتاب در دماوند افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند، صبح چهارشنبه 13 بهمن ماه مقارن با ایام دهه مبارک فجر و سی هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سومین نمایشگاه بزرگ کتاب شهرستان دماوند با حضور مسئولین و علاقمندان کتاب و کتابخوانی در سالن شهدای دماوند افتتاح شد

در این مراسم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه بزرگ کتاب شهرستان دماوند اظهار داشت: امسال نیز همچون سال های گذشته شاهد برگزاری این نمایشگاه با مشارکت تمام ادارات این شهرستان هستیم.

محمود پور دیوان بیگی مقدم افزود: امسال 52 غرفه در نمایشگاه بزرگ کتاب شهرستان دماوند حضور دارند که شامل بخش های متنوع و گسترده ای است.

وی افزود: در سومین نمایشگاه کتاب غرفه های مختلفی در زمینه سبک زندگی ،کمک درسی، ،ورزشی، کودک و نوجوان، کتب آموزشی، دانشگاهی و همچنین غرفه هایی مربوط به شهرداری در راستای گرامیداشت شهدای آتشنشان، و بخش ویژه رادیویی با حضور کافه رادیو حضور دارند.

حجت السلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند در افتتاحیه این نمایشگاه بیان داشت: برترین کتاب عالم بشریت در جهان قرآن است که افراد در تمام سطوح می توانند در خصوص مسایل زندگی از این کتاب مقدس بهره ببرند.

وی افزود: مقام معظم رهبری هم بسیار بر این موضوع تاکید دارند که سرانه مطالعه در کشور افزایش پیدا کند و باید به این موضوع توجه داشت که هیچ چیزی جای کتاب را نمی گیرد و لازم است تا در سبد کالای فرهنگی خانواده ها قرار گیرد.

امام جمعه دماوند تصریح کرد :در این راستا به یک تبلیغات جهادی جهت ترویج کتاب و کتاب خوانی نیاز داریم و برای این موضوع مهم باید برنامه ریزی های مناسب انجام دهیم که از جمله آن می توان به ایجاد کتابخانه های سیار در شهرها و روستاها، ایجاد پایگاه های دانشجویی با موضوع مطالعه و همچنین سنجش وضعیت کتاب و کتاب خوانی در شهرستان دماوند اشاره نمود

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند نیز با حضور در سومین نمایشگاه کتاب بزرگ این شهرستان اظهار داشت: از فعالیت تمام کسانی که در برپایی این نمایشگاه تلاش کرده‌اند قدردانی میکنم که چنین اتفاق فرهنگی بزرگی را در شهر دماوند رقم زده اند.

شاهرخ جهانشاهی ادامه داد: بحث کتاب و کتاب خوانی زمانی که مطرح می شود مهم ترین موضوعی است که باید به آن در بین جوانان اهمیت داده شود و اهمیت به بحث کتاب و کتابخوانی موجب رشد و توسعه در بین مردم خواهد شد از این رو باید به این موضوع و نهادینه کردن آن در بین کودکان و نوجوانان اهمیت ویژه و به سزایی داده شود.

همچنین معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه کتاب بزرگ شهرستان دماوند اظهار داشت: به منظور بالا بردن سطح فرهنگی در نظر گرفته شده است تا نمایشگاه های متنوع و مناسبی در شهرستان ها برگزار شود که در سومین سال متوالی شاهد برگزاری این نمایشگاه در شهرستان دماوند هستیم.

مختاری افزود: با توجه به دیرینه ای فرهنگی شهرستان دماوند شاهد استقبال خوبی از سوی شهروندان در این نمایشگاه هستیم.

معاون فرهنگی مطبوعاتی تصریح کرد: اقدامات خوبی صورت گرفته است تا به موضوع کتاب و کتابخوانی توجه بیشتری شود و در این راستا سه هزار جلد کتاب به مدارس اهدا شده است و همچنین برگزاری نمایشگاه کتاب و خرید کتاب از ناشران محلی از دیگر اقدامات صورت گرفته در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بوده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید