نمایش جزییات خبر
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: صدور مجوزها دارای اعتبار کیفی باشد

صدور مجوزهای فرهنگی و هنری باید دارای اعتبار کیفی باشند و هیات رسیدگی به مراکز فرهنگی باید به این موضوع توجه داشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: صدور مجوزها دارای اعتبار کیفی باشد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز در بازدید از دبیرخانه هیات رسیدگی به مراکز فرهنگی در نشستی با دبیر و مدیران این هیات با بیان این مطلب گفت: صلاحیت حرفه ای در صدور مجوزهای مراکز فرهنگی از دیگر موضوعات مهمی است که باید در صدور مجوز به آن توجه داشت.

وی با تاکید بر اینکه گسترش تولید، مصرف و تعالی فرهنگی یکی از اهداف وزارتخانه و هیات رسیدگی به مراکز فرهنگی است، افزود: موسسات فرهنگی پس از دریافت پروانه فعالیت باید به مرکز تولید و مصرف فرهنگی تبدیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر بازنگری در اهداف و وظایف دبیرخانه هیات رسیدگی به مراکز فرهنگی تاکید کرد.

بازنگری در فرایند صدور مجوز و تغییر عناوین و ماموریت های موسسات از دیگر موضوعات مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید بود.

وی با اشاره به کاهش سرانه کتابخوانی در کشور ادامه داد: در انجام فعالیت ها باید نگاه کارشناسی مورد توجه باشد زیرا کار علمی، شعاری نیست و کارها باید از سوی متخصصان انجام شود.

در این بازدید، مهدی محمدی دبیر دبیرخانه هیات رسیدگی به مراکز فرهنگی گزارشی از روند فعالیت های این دبیرخانه ارایه کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بازدید از بخش های مختلف این دبیرخانه در جریان روند فعالیت های این دبیرخانه و چگونگی صدور مجوزهای مراکز فرهنگی قرار گرفت.

علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد در این بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کرد.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید