نمایش جزییات خبر
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۲۳:۰۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تئاتر، نمایش انسانیت در جامعه است

تئاتر، نمایش انسانیت در جامعه بزرگ ایران است و انسانی که در این حوزه فعالیت می کند از منزلت بالایی برخوردار است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تئاتر، نمایش انسانیت در جامعه است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه سه شنبه دوازدهم بهمن ماه در آیین پایانی سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان این مطلب گفت: برای تداوم نشاط اجتماعی، مسوولیت اجتماعی،همنوایی، همگرایی و فهم مشترک نسبت به آلام و دردهای مردم باید بیش از پیش به تئاتر توجه کنیم.

وی افزود:آن چیزی که در 3 سال گذشته در دولت تدبیر و امید صورت گرفته، توجه به حوزه تئاتر بوده است.

صالحی امیری در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش بودجه دو برابری تئاتر در سال 96 خبر داد.

وی ادامه داد: نشاط اجتماعی مهم و نیاز نسل جوان امروز است. باید بسترهای نشاط و شادی را برای جوانان فراهم کرد و تئاتر به عنوان مادر هنر در این میان نقش به سزایی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برای توسعه، نشاط و مسوولیت اجتماعی مهم است و باید قبل از همه کودکان و افراد از مدرسه آنرا یاد بگیرند.

وی ادامه داد: تئاتر بستر بزرگی برای توسعه و مسوولیت پذیری اجتماعی است. بی شک توسعه تئاتر با شعار و سخنرانی امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: توسعه زیرساخت تئاتر در کشور نیازی اساسی است.

صالحی امیری بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در این حوزه تاکید کرد و گفت: باید با تشکیل تشکل ها بتوانیم با مشارکت بانک ها و سرمایه گذاران نسبت به زیر ساخت های حوزه هنر حرکت های جدی انجام دهیم.

وی ادامه داد: باید در حوزه تئاتر و هنر سازمان نظام صنفی هنر در کشور تشکیل دهیم و برای واگذاری مسوولیت به جامعه بزرگ هنرمندان باید صنوف آنها را به رسمیت بشناسیم.

وی گفت: وضعیت موجود سالن های تئاتر در کشور پاسخگوی انبوه درخواست های علاقه مندان این حوزه نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تداوم حیات تئاتر به انتقال تجربیات پیشکسوتان به نسل جوان است. امسال جوانان در جشنواره درخشیدند و ما به نسل جوان فعال در این حوزه توجه می کنیم.

وی با اشاره به اجرای 90 تا 110 نمایش هر شب در تهران ادامه داد: این موضوع بیانگر اتفاق جدیدی در این حوزه است.

صالحی امیری گفت: هنر، حیات معنوی یک جامعه است. بیش از نیاز اولیه به نیازهای معرفتی و هنری که سینما،تئاتر، موسیقی، شعر و ... را شامل می شود؛ نیاز داریم و دولت اینها را به رسمیت می شناسد.

وی گفت: جامعه علاوه بر مصرف مادی به مصرف فرهنگی نیاز دارد و تئاتر یکی از کانون های اصلی مصرف فرهنگی است.
صالحی امیری ادامه داد: با تئاتر انسان ها با یکدیگر گفت و گو می کنند. نماد آلام و دردهای جامعه است. فعالان این حوزه اخلاقی و نسبت به مسایل جامعه مسوولیت پذیری بیشتری دارند.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید