نمایش جزییات خبر
۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۷:۰۱

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت بازنگری جایگاه روابط عمومی ها تاکید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بازنگری در ماموریت ها و جایگاه روابط عمومی ها در دستگاه های مختلف ضروری است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت بازنگری جایگاه روابط عمومی ها تاکید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز در آیین تکریم و معارفه رییس جدید و سابق مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد با تاکید بر این مطلب افزود: روابط عمومی ها باید در فضاهای اجتماعی، مجازی و ارتباطی تحول ایجاد کنند.

وی با تاکید برتغییر در سطح ساختار، اهداف و ماموریت  روابط عمومی ها ادامه داد:  ساختار البته امر هویتی،پایدار و دایمی نیست و باید متناسب با نیاز و ضرورت جامعه شکل بگیرد. ساختار پویا، سیال و دارای قابلیت تغییر مداوم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: امروزه تمامی معادلات و مولفه ها دچار تغییر شده و در حوزه قدرت، رسانه، دیپلماسی و مغز (دانش) به عنوان منابع اصلی محسوب می شوند.

وی با اشاره به اینکه از فضای ارتباطات مستقیم عبورکرده ایم و در فضای گفت و گو قرار گرفته ایم، ادامه داد: در این فضا  از مرزهای بسته عبور کرده و به مرزهای ارتباطی بدون مرز رسیده ایم.

صالحی امیری در عین حال تاکید کرد: روابط عمومی ها از رویکرد یکجانبه گری به چندجانبه گری بروند و از فضای ایستا به پویا حرکت کنند.

عضو کابینه یازدهم با تاکید بر اینکه روابط عمومی ها ستادهای بحران دستگاه ها هستند، گفت: رسانه با قدرت خود می تواند یک پدیده کاملا طبیعی را تبدیل به موضوعی ملی و فرا ملی کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: نقش روابط عمومی ها در ایجاد ذهنیت از دولت و تصویر سازی در میان افکار عمومی بسیار مهم و حیاتی است. بنابراین عملکرد روابط عمومی ها در تداوم حیات یک دستگاه نقش اساسی دارد.

وی افزود: روابط عمومی ها نباید ضعیف عمل کنند و تاخر تحلیلی در شناخت پدیده در بین آنها جایز نیست.

صالحی امیری گفت: انسجام در نظام روابط عمومی کل با سایر روابط عمومی های وزارتخانه ضروری است. انسجام یعنی کارکرد سازواره و هماهنگ یک سیستم در جهت اهداف مشترک و متعالی.

وی در ادامه یادآور شد: با مسوولیت جمعی می توان ماموریت های متفاوت را در جهت هدف مشترک و به سمت قله های متعالی انجام داد. مسوولیت جمعی به دلیل داشتن هویت مشترک است..

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اقدامات و فعالیت های روابط عمومی ها باید به صورت شیشه ای و ژله ای باشد و نباید عبور از دیوارهای آنها سخت باشد. بنابراین  شورای هماهنگی روبط عمومی های وزارتخانه با هدف نقد و گفت و گو باید تقویت شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: تثقویت این شورا منجر به شکل گیری تفکر جمعی و مسوولیت مشترک در وزارتخانه می شود. باید باور کنیم که دیگران هم حق دارند و در دایره خود می توانند تصمیم گیری کنند.

وی با تاکید بر هویت سازمانی افزود: هویت مشترک نقش مهمی دارد. هویت ما به هم وابسته است. هویت مشترک به مثابه حریم خانواده است که باید در حفظ آن همگان کوشا باشند و از آن دفاع کنند؛ بنابراین اختلافات داخلی نباید مانع از هویت مشترک شود.

در ادامه این نشست، محمدجعفر محمدزاده مشاور وزیر و رییس پیشین مرکز روابط عمومی ضمن سپاسگزاری از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تمامی کارها و اقدامات را باید با بینش کافی انجام داد.

وی افزود: اگر در انجام امور شناخت کافی نداشته باشیم، به جای شکار صید به دنبال سایه آن خواهیم بود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دغدغه های فرهنگی خود ادامه داد: ضعف در اطلاع رسانی به معنای نداشتن ابزار نیست. این ضعف به تولید محتوا برمی گردد. بنابراین اگر تولید محتوای ارزشمندی نداشته باشیم، اطلاع رسانی ناقص است.

در ادامه مهرداد آگاهی رییس مرکز وابط عمومی و اطلاع رسانی گفت: برای بازسازی چهره فرهنگی کشور، نقش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد بسیار مهم است.

وی افزود: امیدوارم در این حوزه بتوانیم انتظارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت را برآورده کنیم و بنا بر شرع مقدس اسلام به صورت صادقانه حرکت و عمل کنیم.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صداقت و راستی و پاسخگویی صریح و ارایه مطالب درست و مناسب جذب اعتماد جامعه را به دنبال دارد.

در پایان این نشست ضمن تقدیر از تلاش ها و خدمات محمدجعفر محمدزاده، احکام محمدجعفر محمدزاده و مهرداد آگاهی به ترتیب به عنوان مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی به آنها ارایه شد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید