نمایش جزییات خبر
۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۹:۲۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با همتای الجزایری دیدار کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز با همتای الجزایری خود در مشهد مقدس دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار گفت: الجزایر ظرفیت های بزرگی برای ایجاد جبهه مشترک در مقابله با تروریسم دارد.

وی با اشاره به تفکرات خرافی گروهک های تروریستی ادامه داد: این تفکرات و اشاعه آن در سطح جهانی خطرناک است و باید از طریق فرهنگ از انتشار آنها جلوگیری کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر با جریان های خشن و بی منطق افراطی مواجه هستیم و باید برای از میان بردن آنها به منشاء این تفکرات توجه داشت.

صالحی امیری افزود:  کشورهای اسلامی با همکاری یکدیگر باید در وهله اول جلوی توسعه و گسترش جریان های افراطی را بگیرند و در گام بعدی با اقدامات فرهنگی از اشاعه آن جلوگیری کنند.

وی گفت: الجزایر می تواند نقش مهمی در از میان برداشتن جریان های افراطی در جهان ایفا کند و ما نیز آمادگی ایجاد جبهه مشترک فرهنگی برای محدودسازی این جریان ها با کشور الجزایر داریم.

وی با اشاره به تربیت دانشگاهیان و حوزویان در ایران ادامه داد: ساختار دانشگاه ها و حوزه های ایران به نحوی است که در آن عنصر خشونت تربیت نمی شود.

وی گفت: مقام معظم رهبری نیز در ایران به شدت مخالف با گرایش های افراطی  هستند و در مقابل آن ایستادگی کرده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: حمایت ما از کشورهای اسلامی از جمله عراق، سوریه، لیبی و ... برای ایجاد دژ مستحکم در مقابل صهیونیسم است.

وی در ادامه بر تدوین برنامه فرهنگی برای چگونگی مواجهه با جریان های خشن افراطی تاکید کرد.

در ادامه این دیدار وزیر فرهنگ الجزایر گفت: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 فرصت مغتنمی است زیرا این شهر از دیرباز مهد تمدن، فرهنگ و معنویت بوده است.

وی افزود: حضور فرهنگی کشورهای اسلامی از جمله الجزایر در این رویداد پشتوانه خوبی در روابط فرهنگی، سیاسی واجتماعی است.

این مقام الجزایری گفت: الجزایر در سطوح مختلف سیاسی، دینی، معنوی و تاریخی با ایران روابط خوبی دارد.

وی با اشاره به پیشنهاد صالحی امیری مبنی بر تشکیل جبهه مشترک علیه جریان های تکفیری ادامه داد: این دیدگاه را باید عمق بخشید و در تمامی جهان به دنبال این باشیم که چگونه از طریق فرهنگ می توانیم این جریان ها را منزوی کنیم.

وی گفت: فرهیختگان و روشنفکران کشورهای اسلامی می توانند نقش مهمی در این تلاش فرهنگی با هدف از بین بردن جریان های تکفیری داشته باشند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید