نمایش جزییات خبر
۲ بهمن ۱۳۹۵ ۲۰:۲۵

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از روزنامه ایران بازدید کرد/ رسانه نقش کلیدی در بازسازی و بازتولید سرمایه اجتماعی در سطح کلان دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز از موسسه فرهنگی، مطبوعاتی ایران (روزنامه ایران) بازدید و در جریان روند فعالیت های رسانه ای و پژوهشی این موسسه قرار گرفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از روزنامه ایران بازدید کرد/ رسانه نقش کلیدی در بازسازی و بازتولید سرمایه اجتماعی در سطح کلان دارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری در این بازدید ضمن گفت و گو با دبیران گروه های مختلف و خبرنگاران این روزنامه، نشستی با مدیر عامل و دبیران خبری این موسسه داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: امروز نیازمند یک تغییر نگاه در حوزه رسانه و یک نو اندیشی، نوگرایی و نوسازی رسانه ای در ایران هستیم.

وی افزود:  انتظار داریم روزنامه ایران زبان صادق و شفاف دولت برای انعکاس دیدگاه های دولت به مردم باشد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد: روزنامه ایران نباید در تلاطم تحولات اجتماعی و سیاسی دستخوش بحران هویتی شود.

وی تصریح کرد: هویت این موسسه فرهنگی و مطبوعاتی، صداقت ، شفافیت، اخلاق، همگرایی وانسجام و وحدت ملی است و این هدف نباید گم شود بنابراین نباید ایران برای رضایت کسی از هویت خودش عبور کند.

صالحی امیری گفت:  امروز نیازمند بازسازی روابط مردم با حاکمیت و دولت هستیم. و رسانه در این حوزه نقش بسیار کلیدی برای بازسازی و بازتولید سرمایه اجتماعی در سطح کلان دارد.

وی افزود: سرمایه دولت مردم هستند و از این منظر سرمایه اجتماعی مهمترین شاخصی است که دولت به آن توجه دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حادثه پلاسکو ادامه داد: کاری که در پلاسکو اتفاق افتاد محصول شبکه های اجتماعی و افکار عمومی است که همه را وادار کرد در عالی ترین سطح به آن توجه کنند؛ بنابراین امروز رسانه در معرض  فشار اجتماعی  و مطالبه اجتماعی است  و باید به آنچه در فضای اجتماعی می گذرذ توجه داشت زیرا اگر شما تاخیر داشته باشید دیگران از شما پیشی خواهند گرفت.

وی در پایان گفت: هویت موسسه ایران، اعتدال، عقلانیت، شفافیت و صراحت است که در مقابل تفکر افراط و تفریط مقاومت می کند.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید