نمایش جزییات خبر
۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۵۵

وزیر ارشاد: رویکرد مراجع تقلید حمایت از دولت است/ توجه جدی وزارت ارشاد به توصیه های بزرگان دینی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دیدارهای خود با مراجع عظام تقلید گفت: رویکرد اصلی مراجع تقلید در این دیدارها حمایت از دولت، گسترش مبانی و مفاهیم دینی و مراقبت از فضای مجازی بود.
وزیر ارشاد: رویکرد مراجع تقلید حمایت از دولت است/ توجه جدی وزارت ارشاد به توصیه های بزرگان دینی

سید رضا صالحی امیری پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: بنده وهمکارانم در وزارت ارشاد، تمام ملاحظات، نصایح و ارشادهای مراجع عظام تقلید و بزرگان دینی را در دستور کار خود قرار می دهیم. 

وی ادامه داد:  وزارت ارشاد در زمینه فضای مجازی تابع سیاست های ابلاغی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضایی است و خود ارشاد در این زمینه سیاستگذاری نمی کند.

وی یادآورشد: در شورای عالی فضایی تصمیم گیری شد که محتوای فضای مجازی سالم سازی، صیانت و پاکسازی شود تا خدای ناکرده جوانان ما دچار بحران های اخلاقی نشوند.

صالحی امیری بیان داشت: مسئولیت ثبت کانال ها و سایت ها به وزارت ارشاد محول شده وباید کانال های بالای پنج هزار عضو مشخصات خود راثبت کنند.

وی ادامه داد: هدف دولت انسداد کانال های تلگرامی نیست بلکه بر این باوریم که باید پالایش و مدیریت شوند ولی اگر کانال هایی در زمینه فساد، الحاد و انحراف های اخلاقی فعالیت کنند برای آنها محدودیت ایجاد خواهد شد.

وزیر ارشاد بیان داشت: در مقابل کانال هایی که جنبه های خبری، تفریحی و رویکرد مثبت دارند نیز مورد حمایت قرار می گیرند.

صالحی امیری گفت: معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش های مختلف گزارش هایی را به مراجع تقلید ارائه دادند و نتیجه آن واکنش مثبت مراجع عظام نسبت به ارشاد و  توصیه برای عمل به تکالیف دینی و دستورات مکتب اهل بیت(ع) بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در جریان سفر به شهر مقدس قم با شرکت در سومین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه و

همچنین نشست صمیمی با اهالی فرهنگ و هنر استان قم به ایراد سخن پرداخت؛ وی امروز نیز در ادامه برنامه سفر خود به دیدار آیات عظام ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، لطف الله صافی گلپایگانی و عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید رفت؛ وی در ادامه با حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران دیدار و گفت و گو کرد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین عصر امروز با آیات سید محمد علی علوی گرگانی، جعفر سبحانی، حسین وحید خراسانی از مراجع عظام تقلید و حجت الاسلام سید علی موسوی اردبیلی فرزند مرحوم آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی دیدار و گفت و گو کرد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید