نمایش جزییات خبر
۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴

همزمان با دهه آخر صفر و برگزاری جایزه محتشم: برگزاری همایش سوگ خورشید با اجرای 60 مجلس تعزیه در استان تهران

همزمان با دهه آخر صفر و چهارمین جایزه محتشم، 60 مجلس تعزیه در استان تهران در قالب همایش سوگ خورشید اجرا می شود.
همزمان با دهه آخر صفر و برگزاری جایزه محتشم: برگزاری همایش سوگ خورشید با اجرای 60 مجلس تعزیه در استان تهران

به گزارش ستاد خبری و اطلاع رسانی چهارمین جایزه محتشم؛ محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این خبر گفت: در جایزه محتشم در سالجاری برنامه های متنوعی دیده شده است که از آن جمله برگزاری نشست های پژوهشی و تخصصی در حوزه شعر عاشورایی و موسیقی عاشورایی، برگزاری همایش و عصر شعر و  برپایی نمایشگاه آثار منتخب تجسمی در برج میلاد می باشد.

وی افزود:  یکی دیگر از برنامه های مهم در حوزه فعالیت های آیینی و مذهبی در ایام محرم و صفر ، اجرای تعزیه و شبیه خوانی می باشد که امسال با همکاری و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران ، 60 مجلس تعزیه توسط 10 گروه در سطح استان تهران در قالب " همایش سوگ خورشید" برگزار می شود.

معاون هنری سینمایی ادامه داد: این برنامه های تعزیه در شهرستان های شمیرانات، ورامین، رباط کریم، پیشوا، پاکدشت، شهریار، دماوند و ری اجرا می شود و محل برگزاری  تعزیه ها در بقاع متبرکه و مراکز مذهبی شهرستان های مذکور می باشد. این همایش از تاریخ 4 تا 10 آذر ماه همزمان با دهه آخر صفر و ایام رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) برگزار می شود.

اسماعیلی هدف از برگزاری این همایش را  بسط و ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه با تأکید بر ظرفیت فعالیت‌های هنری به ویژه تعزیه، بهره‌گیری از ظرفیت هنر برای معرفی هر چه بهتر و تأثیرگذارتر فرهنگ عاشورا و حمایت از هنر والای تعزیه به ویژه گروه های شهرستانی برشمرد.

اشتراک در
کلیدواژه ها: همایش سوگ خورشید با اجرای 60 مجلس تعزیه
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید