نمایش جزییات خبر
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۹:۲۳

نشست هیئت رئیسه جدید انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

نشست هیئت رئیسه جدید انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.
نشست هیئت رئیسه جدید انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران؛ در این نشست ضرغامی ضمن خیر مقدم با اشاره به اینکه این دوره اولین دوره هیئت رئیسه انجمن است که به صورت انتخابی تعیین شده و آیین نامه شعبات انجمن تغییر نموده است گفت : این موضوع مسئولیت شما را بیشتر می کند و ضروری است تا با یک برنامه ریزی دقیق جوابگوی انتظارات اعضای انجمن باشید. ایشان اضافه کرد: با توجه به سیاست قطعی دولت مبنی بر واگذاری امور به انجمن های تخصصی و با توجه به رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا، ما نیز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بر این امر تأکید داریم و بنابراین امور تخصصی نمایش توسط انجمن نمایش و با نظارت معاونت هنری سینمایی در استان انجام خواهد گرفت. دکتر ضرغامی به موضوع آموزش و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: یکی از اصلی ترین برنامه های ما در امور هنری پرداختن به بحث آموزش به عنوان یک امر پایه ای و ساختاری است و انجمن نمایش هم باید در این زمینه ورود جدی پیدا کند و آموزش تئاتر را در سطح شهرستان های تابعه افزایش دهد. دکتر ضرغامی به برنامه های جاری تئاتر از جمله جشنواره ها اشاره کرد و گفت: انتظار ما این است که انجمن در برنامه ریزی های خود خلاقیت و نوآوری داشته و از روزمرگی و تکرار پرهیز نماید .

محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی نیز در این جلسه گفت: شایسته است تا با یک برنامه ریزی دقیق و هم افزایی بین انجمن و اداره کل، برنامه های کلان و جامعی برای حوزه تئاتر در استان تهران طراحی و اجرایی کنیم. آقای اسماعیلی با اشاره به ظرفیت های موجود در استان تهران در این زمینه ابراز داشت: با ارائه سرفصل های برنامه های اجرایی ، می توان حوزه فعالیت تئاتر را در استان تعریف نمود و با این کار اقدامات مؤثری در این حوزه به انجام رساند که امید است این موضوع به زودی محقق شود. وی مهمترین اولویت اداره کل را در این راستا توجه به شهرستان ها در راستای تمرکززدایی و ایجاد عدالت فرهنگی برشمرد و بر برنامه ریزی در این جهت تأکید نمود.

در ادامه جلسه امیر حسین شفیعی رییس جدید انجمن هنرهای نمایشی استان تهران گفت: مهمترین رویکرد ما در دوره جدید انجمن نمایش ، تعامل با اداره کل است و می دانیم که با عدم تعامل با اداره کل و ادارات تابعه شهرستانی نمی توانیم گام های مثبتی برداریم، بنابراین قصد داریم تا با همکاری و مشارکت اداره کل و معاونت هنری برنامه ریزی جامعی در حوزه تئاتر داشته باشیم. وی ادامه داد: ما در هیئت رئیسه انجمن با یک انرژی خوب و مثبت وارد عرصه شده ایم و امیدواریم بتوانیم با استفاده از فرصت های پیش رو تحول شایانی در حوزه تئاتر ایجاد کنیم. رئیس انجمن نمایش استان تهران با اشاره به برخی از مشکلات و موانع پیش روی انجمن از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در رفع این موانع یار و یاور انجمن باشد.

در پایان احکام هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران توسط ضرغامی به آنان اعطا شد.

اشتراک در
کلیدواژه ها: نشست هیئت رئیسه جدید انجمن هنرهای نمایشی استان تهران
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید