نمایش جزییات خبر
۱۲ آبان ۱۳۹۵ ۱۵:۴۵

نخستین نشست تخصصی «زنگ هنر+تجربه» در هنرستان هنرهای زیبای پسران برگزار می شود

ایده پردازی در نقاشی نخستین موضوع سلسله نشستهای تخصصی هنرستان هنرهای زیبای پسران در سال تحصیلی جدید خواهد بود.
نخستین نشست تخصصی «زنگ هنر+تجربه» در هنرستان هنرهای زیبای پسران برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای پسران؛ روز سه شنبه 18 آبان ماه از ساعت 13 نخستین نشست تخصصی در سال تحصیلی جدید با عنوان «زنگ هنر+تجربه» با حضور سیدامیر سقراطی و با موضوع «ایده پردازی در نقاشی» در سالن اجتماعات جلیل ضیاءپور این هنرستان برگزار خواهد شد.

 این نشست در ادامه سلسله نشستهای «هنر و تجربه» می باشد که در سال تحصیلی گذشته طی 10 جلسه با موضوعات مختلف برگزار گردیده بود و امسال نیز با عنوان «زنگ هنر+تجربه» به منظور آشنایی هنرجویان با هنرها و مفاهیم هنری روز جهان و مدیاهای مختلف در عرصه تجسمی و با حضور اساتید برجسته و فعالان در عرصه هنرهای تجسمی برگزار خواهد شد تا هنرجویان بتوانند از دیدگاهها و تخصص این اساتید در جهت ادامه راه هنری خویش استفاده نمایند.

 امیر سقراطی متولد ۱۳۵۸ در رشت و دانش‌آموخته گرافیک مطبوعاتی از مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه است. او برگزاری ۲۰ نمایشگاه انفرادی را در کارنامه خود دارد از سال ۱۳۷۴ تا کنون در ۱۲۰ نمایشگاه گروهی نیز در ایران، رومانی، آذربایجان، ایتالیا و... شرکت کرده است. سقراطی تاکنون 12 کتاب در زمینه هنرهای تجسمی منتشر کرده و معاونت سردبیری مجله هفتگی "تندیس" را نیز در کارنامه خود دارد دو کتاب از آثار او به نامهای« زندگی در بیرون کادر» و «دردرونم جهانی پا می کوبد» منتشر شد ه است که دربرگیرنده آثار او از سالهای 1373 تا 1386 است.

سید  امیر سقراطی  که عضو فدراسیون جهانی روزنامه نگاران I.P.J  است  از سال 1370 با کاریکاتور و گرافیک آشنا شد و در سال 1373 اولین اثرش در روزنامه  ابرار به چاپ رسید سقراطی  علاوه بر کشیدن کاریکاتور برای مطبوعات  به عنوان منتقد  هنری با نشریات نیز همکاری می کند آثار او در نشریات مختلفی  مانند تندیس ، گل آقا ، جوان ، جام جم ، کیهان کاریکاتور ، همشهری جوان ، سروش جوان ، اعتماد ملی ، نسیم صبا ، خانواده سبز ، کتاب هفته ، رشد معلم و .... به چاپ رسیده است 

سقراطی سوابق زیر را در کارنامه هنری خود دارد:

عضو هیات مدیره انجمن نقاشان

دبیر جشنواره محتشم

موسس و مسئول گروه کاریکاتور  اسپندانه  حوزه هنری گیلان 1375

موسس و مسئول گروه  کاریکاتور  فردا  حوزه هنری کرج 1380

عضو  هیات موسس و عضو شورای  برنامه ریزی  و اجرایی گروه کاریکاتور  ماه از سال 1379تا کنون

همچنین سقراطی  در سال 2007 از سوی CRN شبکه حقوقی کاریکاتوریست های جهان به عنوان نفر سوم فهرست 101 کاریکاتوریست  بزرگ چهره جهان  انتخاب شده است.

علاقمندان می توانند جهت شرکت در این نشستها به آدرس پیچ شمیران، خیابان شهید نورمحمدی(تنکابن)، پلاک 87 هنرستان هنرهای زیبای پسران مراجعه نمایند.

 

اشتراک در
کلیدواژه ها: تخصصی «زنگ هنر+تجربه»
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید