نمایش جزییات خبر
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶

قشم در کادر توجه سینماگران جوان ایران

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در نشستی با رییس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران خبر از گشایش دفتر ویژه انجمن سینمای جوان ایران در قشم داد.
قشم در کادر توجه سینماگران جوان ایران

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم، سید مهدی موسوی اجاق در جلسه ای در اداره کل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد قشم با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و مدیر عامل انجمن  سینمای  جوان ایران به بررسی شرایط و پتانسیل های جزیره قشم برای بسط و گسترش هنر سینما در جزیره زیبای قش پرداختند.
به گفته موسوی اجاق قشم با ظرفیت های موجود و نگاه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مقوله هنر میتواند خاستگاه سینما و ساخت فیلم های سینمایی باشد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم پس از ابراز  تسلیت ایام عزاداری امام حسین علیه السلام از امضای یک تفاهم نامه و یک توافق نامه سه جانبه خبر داد و اظهار کرد: بر اساس توافق امضا شده، 14 اثر کوتاه، مستند و داستانی در سال 95 با همکاری بین منطقه آزاد قشم و ادارات کل هرمزگان و انجمن سینمای جوان ایران ساخته خواهد شد .
وی در ادامه بیان داشت:  برگزاری پنجاه و هفتمین جشنواره منطقه ای  سینمای جوان ایران در زمستان 95 بر اساس تفاهم نامه امضا شده بر عهده  ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و منطقه آزاد قشم خواهد بود.
 موسوی اجاق اضافه کرد : طبق دستورالعمل جشنواره منطقه ای سینمای جوان ایران، این جشنواره  با حضور 10 استان از جمله؛ قزوین، البرز،  کرمان  و سیستان  و بلوچستان در تاریخ 26 تا 28 بهمن ماه 95 برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام موسوی اجاق در پاسخ خبرنگار ما درباره  سینمای سیتی سنتر گفت: این  سینما  توسط بخش خصوصی و همکاری سازمان منطقه آزاد قشم ساخته شده که در حال حاضر از نظر فیزیکی تکمیل و تجهیزات آن هم از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین و در حال نصب است که در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
در ادامه این نشست مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران گفت: جاذبه های تاریخی، گردشگری و طبیعی جزیره قشم را مستعد فعالیت و زمینه  ساز  نقش آفرینی برای آینده درخشان دوستداران اعتلای هنر هفتم در جزیره کرده است.
 فرید فرخنده کیش از گشایش دفتر ویژه قشم انجمن سینمای جوان  ایران بر اساس توانمندی های ویژه این جزیره در آینده نزدیک خبر داد .
وی با حضور در کانون هنر قشم و آشنایی  با کار هنرمندان،  فعالیت های انجام شده را بسیار خوب ارزیابی کرد .
جزیره قشم با حدود یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت و با داشتن طولانی ترین غار نمکی جهان، جنگل دریایی حرا، خلیج دلفین ها، تنگه چاهکوه، دره ستاره ها، جزایر ناز، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، قلعه پرتغالی ها، ماسه های نقره ای و طلایی، فضای مناسب مسابقات شتر سواری و اسب دوانی، محل برگزاری مسابقات اتومبیل رانی آفرود و موتور کراس، سواحل مناسب برای ورزش های آبی، وجود آهوی جبیر و شتر در نقاط مختلف جزیره، موزه منحصر بفرد ژئوپارک با بیش از سه هزار گونه از جانوران تاکسیدرمی شده، بادگیرهای زیبا و چاه های تلا در بندر تاریخی لافت و مهمتر از همه جامعه محلی شاخص و پیشرو، یکی از ظرفیت های عظیم گردشگری جنوب ایران است.
روابط عمومی منطقه آزاد قشم
اشتراک در
کلیدواژه ها: سینما،سینماگران،جوان،سینمای جوان،سینماگران جوان،
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید