نمایش جزییات خبر
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۲۷

هفتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران برگزار شد

همزمان با هفته نیروی انتظامی؛هفتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی در محل فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران انجام شد.
هفتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران؛ هفتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران به مناسبت هفته نیروی انتظامی باحضور حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه،سردار اشتری فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران،مهندس هاشمی استاندار تهران،برزین ضرغامی دبیر شورا ،سردار ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و ائمه جماعات و فرمانداران شهرستان های استان تهران وهمچنین روسای ادارات فرهنگ وارشاد  اسلامی شهرستانهای تابعه به میزبانی ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین، سید رضا تقوی در ابتدای جلسه شورای فرهنگ عمومی  گفت: ماموران ناجا در مرزها شهید می شوند؛ اما اخبار و رسانه ها در این زمینه سرمایه گذاری نکرده اند و توجهی نمی شود.
تقوی خاطرنشان کرد: امنیت منازل، کوچه و خیابان را مدیون هوشمندی نیروهای مخلص انتظامی هستیم و امیدواریم با افزایش هیبت این نیروها، رعب و وحشت در دل دشمنان مستولی شود.

وی گفت: به عنوان وظیفه ملی و شرعی بر ما فرض است تا به خدمتگزاران و پاسداران امنیت عمومی کشور و نظم و انتظام جامعه تشکرکنیم و بر همین اساس جلسه فرهنگ عمومی، امروز در ستاد ناجا برگزار شد.
تقوی افزود: ناجا در سراسر کشور و 900شهر در نماز جماعت و جمعه برای برقراری نظم و امنیت حضور دارد و امنیت اطراف مصلی و ورودی و خروجی ها را برقرار می کند.

وی تجلیل از ماموران ناجا و جلب توجه فرهنگ عمومی نسبت به فداکاری آنان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: از نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و ناجا باید تجلیل کرد

سپس سردار اشتری به ارائه گزارش اقدامات انجام شده در نیروی انتظامی پرداخت و با اشاره به تغییر سبک زندگی، نقش مساجد و ائمه جماعت در بهبود این شرایط گفت: فضای مجازی ضمن اینکه فرصت هایی را برای مردم و محققان جهت کارهای علمی و تحقیقاتی فراهم کرده بستری برای تهدید، آسیب و چالش ها است، به گونه ای که با مشاهده گزارش های ارسالی نتایج آن نگران کننده بوده است چرا که این گزارش ها قبل از ارجاع به مراجع قضایی به مراکز انتظامی ارجاع می شود و نگران کننده است.


وی تاکید کرد باید سبک زندگی را به زندگی اسلامی برگردانیم که روحانیت در این زمینه نقش بسیار اساسی دارند.

در ادامه ضرغامی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر شورای فرهنگ عمومی گزارشی پیرامون تعداد مراکز وفضاهای فرهنگی و هنری  موجود در سطح استان تهران ارائه داد.

همچنین اعضا شورای فرهنگ عمومی در ارتباط با دستورات جلسه با عناوین امر به معروف و نهی از منکر و برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اشتراک در
کلیدواژه ها: هفتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید