نمایش جزییات خبر
۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۰۵

زنگ آغاز سال تحصیلی در هنرستان هنرهای زیبای دختران نواخته شد

هنرستانهای هنری با حضور مرادخانی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
زنگ آغاز سال تحصیلی در هنرستان هنرهای زیبای دختران نواخته شد

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران؛ روز شنبه سوم مهر ماه همزمان با دیگر مدارس سراسر کشور، آیین بازگشایی هنرستانهای هنری وزارت ارشاد با حضور مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، ضرغامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، شریفی قادری مدیرکل دفتر توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری، ملانوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی، مدیران هنرستانهای هنرهای زیبا و موسیقی، اساتید، هنرمندان و هنرجویان در هنرستان هنرهای زیبای دختران برگزار شد.

در ابتدای مراسم ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به اساتید و هنرجویان به تقارن همه ساله این روزها با هفته دفاع مقدس اشاره نمود و یاد دانش آموزان و هنرجویان این هنرستانها که در راه دفاع از میهن جانفشانی و ایثار نمودند و هنر خویش را در عرصه دفاع از میهن به نمایش گذاشتند تا اکنون فرزندان این مرز و بوم بتوانند در کلاسهای درس حاضر باشند، گرامی داشت.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات عمرانی و تجهیزاتی موجود در این هنرستان همانند بقیه مدارس کشور، از مسئولین آموزش و پرورش خواست تا نگاه ویژه ای به هنرستانهای وزارت ارشاد داشته باشند و همانند دیگر مدارس بخشی از تجهیزات مورد نیاز این هنرستانها را نیز تامین نمایند.

ضرغامی سپس ضمن مهم دانستن نقش هنرستان‌ها در پرورش افراد و کسانی که در آینده می‌توانند برای فرهنگ و هنر ایران موجب بالندگی شوند گفت: اکثر بزرگان و اساتید در این هنرستان‌ها پرورش یافته‌اند و همگی در دامان این هنرستانها تربیت و تحویل جامعه هنری ایران شده اند و نباید از جایگاه هنرستان‌ها در پرورش افراد غافل شد. پرورش در کنار آموزش موجب می‌شود تا هنرمندان خوبی تحویل جامعه شوند.

سپس مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنان خود با اشاره به مبحث پرورش و آموزش گفت: ما باید بدانیم که آیا فقط می خواهیم ذهن هنرجویان را با دروس تئوری مشغول کنیم یا در پی این هستیم که هنرمندی خلاق و پویا تربیت نماییم، ما اولویتمان توجه به امر پرورش هنرجویان می باشد.

وی ضمن تاکید بر کار عملی در هنرستانها گفت: تاریخ این هنرستانها نشان داده که همواره در این محیط، هنرجویان در فضایی عملی و هنری تحت آموزش قرار می گیرند و از تکیه صرف بر دروس تئوری خودداری می شود که این شیوه در طول سالها باعث پرورش بزرگانی چون استاد نامی، علیزاده، سپهری، حنانه و ... در این مدارس شده است.

معاون هنری وزیر ارشاد ادامه داد: طبق قولی که داده بودیم در سال جدید بودجه‌ای از معاونت هنری را برای مباحث زیرساختی و نرم‌افزاری هنرستان‌ها در نظر گرفته‌ایم چرا که این موضوع از اولویت‌های ماست.

وی در پایان سخنان خود افزود: علیرغم جابجایی های دروس و تغییرات در سیستم آموزشی و تحول در مدارس آموزش و پرورش، ما با همکاری هنرستانها و اساتید هنری توانستیم این ٥ هنرستان را در وزارت ارشاد حفظ نموده و دروسی را که مد نظر اساتید هنرستانها بود بدون تغییر حفظ نماییم و امیدواریم بتوانیم هنرمندانی تربیت کنیم که نسبت به جامعه اطراف خود مسئول بوده و هنری ناب را برای مردمان این سرزمین ارائه نمایند.

همچنین در این مراسم از اساتید و هنرجویان برتر هنرستانهای هنرهای زیبا و موسیقی تقدیر بعمل آمد و در خلال برنامه نیز گروه موسیقی هنرستان موسیقی پسران و دختران به اجرای برنامه پرداختند.

در پایان مراسم نیز مهمانان حاضر از نمایشگاه نقاشی اساتید هنرستان هنرهای زیبای دختران و کارگاه نقاشی هنرجویان این هنرستان بازدید بعمل آوردند.

 

اشتراک در
کلیدواژه ها: زنگ آغاز سال تحصیلی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید