• اخبار

صدای باران؛بهترین فیلم کوتاه جشنواره بین المللی فیلم تیرانا شد

صدای باران؛بهترین فیلم کوتاه جشنواره بین المللی فیلم تیرانا شد
جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «تیرانا» به فیلم «صدای باران» ساخته جلال ساعدپناه تعلق گرفت.
این جشنواره که فیلم‌های کوتاه بخش بین‌الملل را در چهار بخش داستانی، مستند، انیمیشن و تجربی به نمایش گذاشت؛ در این دوره میزبان سه فیلم کوتاه ایرانی بود که در نهایت جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی به ایران رسید.
فیلم کوتاه «صدای باران» ساخته جلال ساعدپناه که از تولیدات «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» بوده و پخش بین المللی آن بر عهده مؤسسه ستاک فیلم سنندج می باشد، به نمایندگی از ایران این جایزه را دریافت کرد.
در بیانیه هیات داوران آمده است: صدای باران با موضوعی ساده اما یک زبان سینمایی غنی روایت می‌شود. این فیلم انسانیت عمیق را در ابهاماتی از نظم اجتماعی معاصر به نمایش می‌گذارد.
همچنین فیلم های «دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد» ساخته بابک امینی و «غروب حلزون» ساخته آزاد محمدی دیگر فیلم‌های ایرانی حاضر در این رقابت بودند.
نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «تیرانا» در روزهای 14 تا 19 آذر ماه جاری مصادف با 5 تا 10 دسامبر 2011 در شهر تیرانا پایتخت کشور آلبانی برگزار ‌شد.
فیلم «صدای باران» به تهیه کنندگی و کارگردانی «جلال ساعد پناه» از سنندج امسال از میان 818 فیلم داستانی رسیده به دبیرخانه، به بخش مسابقه فیلم های کوتاه بیست و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران راه یافت.
این فیلم کوتاه همچنین از بین 931 اثر ارسالی به جشنواره، به بخش پایانی هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «رویش» در شهر مشهد مقدس راه یافت.
فیلم کوتاه داستانی «صدای باران» محصول سال 1390 ایران که به صورت رنگی HD فیلمبرداری شده و مدت زمان آن 27 دقیقه است.
عوامل این فیلم عبارتند از: کارگردان، فیلمنامه و طراح لباس و صحنه: جلال ساعد پناه، مدیر فیلمبرداری: امیر علی ویسی، تدوین: لقمان سخنور، صدابردار: فرید صداقت، تهیه کننده اجرایی: کامبیر عرشی، بازیگران: فرشید گویلی، موسی فیضی.
۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۲
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500