• اخبار

فیلمساز شیرازی داور جشنواره برلین سینِفِست شد

فیلمساز شیرازی داور جشنواره برلین سینِفِست شد
جشنواره بین المللی فیلم برلین سینِفِست، توسط علی زارع قنات نوی فیلمساز شیرازی، داوری می شود؛ این جشنواره شامل بخش های فیلم کوتاه، بلند داستانی، انیمیشن، مستند، فیلمنامه و ویدئوآرت است که شهرویور ماه سال جاری در شهر برلین پایتخت کشور آلمان برگزار خواهد شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، علی زارع قنات نوی که از فیلمسازان شیرازی است، داور دومین جشنواره بین المللی فیلم برلین سینِفِست شد .

این جشنواره شامل بخش های فیلم کوتاه، بلند داستانی، انیمیشن، مستند، فیلمنامه و ویدئوآرت است که شهرویور ماه سال جاری در شهر برلین پایتخت کشور آلمان برگزار خواهد شد . 

علی زارع قنات نوی که متولد 1359 در شهر شیراز می باشد دانش آموخته مدرسه فیلم برلین است . این فیلمساز پرافتخار شیرازی که تاکنون با آثار خود حضوری موفق در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی داشته  و در سال 2014 میلادی نیز به همراه انیمیشن " عروسک چینی بابا " جزء ده فیلمساز پرافتخار آسیا قرار گرفته بود .

علی زارع قنات نوی رئیس هیئت مدیره شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم و مدیرمسئول آموزشگاه آزاد سینمایی مدرسه کارگاهی سینما نیز می باشد تاکنون علاوه بر ساخت چندین فیلم کوتاه داستانی و مستند بلند، موفق شده است با برگزاری کارگاه های تخصصی با حضور اساتید مجرب سینمای ایران همچون فرزاد موتمن ، همایون اسعدیان ، سعید عقیقی ، محمد آلادپوش ، محمود کلاری ، محمدرضا اصلانی ، نازنین مفخم ، مهری شیرازی و زنده یاد ژیلا مهرجویی تعداد زیادی از علاقه مندان به سینما را با این هنرآشنا کند که این هنرجویان نیز در جشنواره های داخلی و خارجی حضوری موفق داشته اند .

از سایر تولیدات شرکت گلبرگ فیلم و مدرسه کارگاهی سینما می توان به فیلم های کوتاه عقل سرخ ، فریادها و نجواها ، سفرنامه سیستان ، برندگان چیزی نمی برند ، پاییز خاکستری ، پرش در عشق ، تایمولوژی ، انیمیشن عروسک چینی بابا ، انیمیشن زندگی دیگران ، مستند بلند چراغ ها«مستند پرتره استاد جمال میرصادقی» ، مستند بلند با باران ببار«مستند پرتره استاد امین فقیری» و ..... اشاره کرد و هم اکنون نیز انیمیشنی با موضوع دفاع مقدس و مستندی در مورد شهر شیراز را در دست تولید دارند .


روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی فارس
۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500