• اخبار

بیانیه هیات داوران همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب اصفهان

بیانیه هیات داوران همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب اصفهان
متن بیانیه هیات داوران نوزدهمین همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب اصفهان که صبح روز سه شنبه 1/9/90 در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار شد، به شرح زیر می باشد.
به نام خدا
بیانیه هیات داوران همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب
اول آذر ماه 1390
 
کتاب را که باز می کنی
دو بال یک پرنده را گشوده ای
پرنده ای که از زمین تو را به شهر های دور
تو را به باغ های نور می برد
ز هر کجا که بگذرد
به خانه تو روشنی می آورد
گشوده باد بال های او که جاودانه بر فراز می پرد...
 
کتاب را که باز می کنی سفر آغاز خواهد شد همراه با همسفر غریب آشنایی که با او بر فراز آسمان ماندگاری و جاودانگی به پرواز درمی آیی وآنچنان اوج می گیری تا روح جستجوگرت از منبع پایان ناپذیر فیض رحمانی حق سیراب شود و تو را به آرامش برساند. این همسفر ماندگار و این رفیق شفیق همان یار مهربان است. همان دانای خوش زبان گویای خموشی که تو را به اوج می رساند همان گونه که خود در اوج است و همواره بسان آفتاب درخشانی بر آسمان دفتر دانایی می درخشد و فصل فصل زندگی آدمی را از گرمای حضور بی غروب خویش لبریز می کند . پاییز امسال هم برگ دیگری است از این دفتر.
هیات داوران نوزدهمین دوره هفته کتاب استان اصفهان ضمن تقدیر و سپاس از تمامی بزرگوارانی که در رونق حوزه کتاب و صنعت نشر استان سهیم بوده و هستند بر اساس آثار چاپ اول اعلام وصول شده از تاریخ 1/7/ 1389تا 31/6/1390موجود در دبیرخانه همایش، مراتب سپاس و قدردانی خود را بدین شرح اعلام می دارد . شایان ذکر است جایزه ویژه هیات داوران برای برگزیدگان شامل لوح تقدیر، تندیس یادگار ماندگار و نشان سیمین همایش می باشد ودر برخی از حوزه ها فقط با اهدای لوح سپاس از سروران ارجمند تقدیر خواهد شد.
 
 
حوزه تالیف و ترجمه :
کلیات: هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به جناب  آقایان دکتر فرهنگ مظفر و نیما ولی بیگ به خاطر پژوهش و گردآوری « فرهنگ نامه واژه های کهن ساختمان و هنرهای وابسته » از انتشارات گلدسته به دلیل توجه به بخش بزرگی از فرهنگ فراموش شده در گستره دانش معماری و زنده کردن واژگان شفاهی استادکاران قدیمی با استناد به« فرهنگ انجمن آرای ناصری »  میراث ارزشمند رضا قلی خان هدایت  تقدیم می کند .
علاوه بر این لوح سپاس هیات داوران در این بخش به جناب آقای حسن اسماعیلی به خاطر پژوهش و گردآوری «فرهنگ داستان لغات» از انتشارات حیات طیبه به دلیل اهمیت دادن به زبان فارسی و تلاش برای نگاهداشت این زبان نیرومند با اهتمام به تهیه و تدوین فرهنگی پارسی تقدیم می شود .
 
روانشناسی :
هیات داوران در این بخش نظر خود را در حوزه های زیر بدین شرح اعلام می دارد :
1- روانشناسی بالینی حوزه خانواده : لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقایان دکتر سعید صادقی، مجتبی ناجی، محمود محمدزاده و سرکار خانم دکتر نفیسه کریمیان مترجمان کتاب «طلاق،علل و پیامدها» اثر آلیسون کلارک استوارت از انتشارات پیغام دانش، به دلیل ترجمه ارزشمند و موفق در ارایه منبع جامعی که آخرین تحقیقات و پژوهش های طلاق را به گونه ای منصفانه مورد بررسی قرار داده است تقدیم می شود .
2- روانشناسی بالینی حوزه آسیب شناسی روانی : لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای دکتر یوسف گرجی، مولف کتاب ارزشمند «آسیب شناسی روانی کودک و نوجوان » از انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به دلیل جامع بودن کتاب در حوزه روانشناسی کودک و آسیب شناسی این گروه با تاکید بر جنبه های کاربردی و قابل استفاده برای دانشجویان درمانگران و والدین تقدیم می شود .
3- روانشناسی بالینی حوزه درمان : لوح سپاس و جایزه ویژه به سرکار خانم ایلناز سجادیان، مولف کتاب ارزشمند «اختلال وسواس فکری عملی و درمان آن با تاکید بر رویکرد نوین ذهن آگاهی» از انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان به دلیل پرداختن به یکی از شایع ترین اختلالات اضطرابی روانپزشکی قرن حاضر با ارائه مباحثی در رابطه با وسواس کودکان و بزرگسالان و معرفی روش درمانی ذهن آگاهانه به سبک شوارتز برای اولین بار در منابع فارسی تقدیم می شود .
4- روانشناسی یادگیری : لوح سپاس به جناب آقای اصغر نوری امام زاده ای، مترجم کتاب ارزشمند «12 اصل یاددهی-یادگیری در عمل» از انتشارات نوشته به دلیل ارائه یافته های پژوهشی گسترده با هدف ایجاد و تحکیم پیوند آموزش و یادگیری در ترجمه ای روان و شیوا اهدا می شود .
 
دین و مذهب :
هیات داوران در این حوزه لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به مؤلفان گرانقدر زیر اهدا می نماید:
 
1-عرفان اسلامی:حضرت آیت اله العظمی مظاهری (مدظله العالی) مولف معزز مجموعه کتاب های «سیر و سلوک در شرح منازل هفتگانه» و «مشق اخلاق» از موسسه فرهنگی مطالعاتی الزهرا (س)
2-فلسفه: جناب آقای سید محمدرضا عدنانی، مولف کتاب ارزشمند «جاودانگی نفس از دیدگاه عقل و وحی» از انتشارات سنجش سپاهان به دلیل پژوهش و تحقیق جامع و کامل پیرامون وجود ، تجرد ، بقا و جاودانگی نفس از دیدگاه فلاسفه ، متکلمین  آیات و روایات از دو منظر عقل و وحی .
3-اخلاق اسلامی: جناب حجت الاسلام والمسلمین مهدی نیلی پور، مولف کتاب ارزشمند «بهشت اخلاق» از انتشارات مرغ سلیمان در دو مجلد به دلیل بررسی جامع آیات و روایات اخلاقی با بهره گیری از مزایای شکلی و شاکله اخلاق یونانی و سایر شیوه های اخلاقی و ارایه یک طرح اخلاقی دامنه دار و فشرده همراه با جدول بندی در یک نظام منطقی خاص.
 
علاوه بر این هیات داوران مراتب تقدیر خود را در حوزه دین و مذهب با اهدای لوح سپاس به مولفان زیر اعلام می دارد:
1- مفاهیم قرآنی: جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر براتعلی حق شناس، مولف کتاب ارزشمند «فنون و مهارت های تبلیغی در ارایه مفاهیم قرآنی و روایی» از انتشارات مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان در سه مجلد به دلیل ارائه طرح های بسیار کوتاه قرآنی و روایی و کاربردی کردن آنها در قالب هایی جذاب بر پایه مفاهیم الهی و ولایی در عرصه تبلیغ برای        مبلغان دینی.
2- توجه به شعائر اسلامی: جناب حجت الاسلام والمسلمین مجتبی کوچکزاده، مولف کتاب ارزشمند «نماز نردبان تکامل» از انتشارات اقیانوس معرفت به دلیل ارائه درس هایی پیرامون نماز و جایگاه و اهمیت نماز در مساجد برای ایجاد انگیزه دو چندان در نوجوانان و جوانان با نثری شیوا و روان .
3- آیین ها و آداب مذهبی: جناب آقای باقر فخار اصفهانی، مولف کتاب ارزشمند «بر آستان جانان ، اسرار زیارات امامان معصوم صلوات الله علیهم» از انتشارات اقیانوس معرفت به دلیل تبیین راز زیارت و فلسفه آن مبتنی بر پژوهشی موشکافانه در احادیث و روایات صادره از ناحیه مقدسه حضرت محمد و آل محمد(ص).
4- تاریخ ادیان: جناب آقای سلمان قاسمی، مولف کتاب ارزشمند «ردپای سامری» از انتشارات کیاراد به دلیل پژوهشی جامع در خصوص قوم یهود، آیین یهودیت و علل پیدایش صهیونیسم که در آن بر اساس آموزه های قرآنی به تفکیک و بررسی صهیونیسم دینی از صهیونیسم سیاسی پرداخته شده است .
 
علوم اجتماعی:
نظر هیات داوران در این حوزه در گرایش آموزش و پرورش به شرح زیر اعلام می گردد :
1-لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای جواد یارعلی مولف کتاب ارزشمند «ارزشیابی توصیفی» از انتشارات نوشته به دلیل توجه ویژه به ارزش یابی به عنوان جزء جدایی ناپذیر تمامی فرایندها و فعالیت ها در راستای بهبود کیفیت و تحقق اهداف برنامه ها     با  شناخت ابزارها ، روش ها و فناوری های پیشرفته در این زمینه تقدیم می شود .
2-لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای دکتر مصطفی شریف مترجم کتاب  «برنامه درسی» از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در سه مجلد با سه رویکرد برنامه درسی پیشرفت گرا ، دانش مدار و کارایی اجتماعی تقدیم می شود .
3-لوح سپاس این بخش نیز به جناب آقایان علیرضا شواخی و سیروس محمودی و خانم ها مریم انصاری و شقایق نیک نشان مترجمان کتاب ارزشمند «فلسفه تعلیم و تربیت» اثر نل نودینگز ، از انتشارات نوشته به دلیل توجه شایان به نیاز مخاطبان به کتابی که به زبان فارسی مسائل تربیتی را به روش فلسفی مورد بررسی قرار دهد و به شیوه ای دقیق و عمیق خواننده را به زمینه و بستر تاریخی مسائل تعلیم و تربیت سوق دهد تقدیم می شود .
 
علاوه بر این نظر هیات داوران در حوزه علوم اجتماعی گرایش مدیریت سازمانی نیز بدین شرح می باشد :
1-لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای دکتر تقی آقا حسینی، نویسنده کتاب ارزشمند «مدرسه هوشمند» از انتشارات نوشته به دلیل توجه به بهبود ، توسعه و تعالی سازمانی با تاکید بر کاربرد هوش های چندگانه سازمانی در مدیریت مدارس تقدیم می شود .
2-لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقایان دکتر قاسم رحیمی و علیرضا زمانی، مترجمان کتاب ارزشمند «مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی» از انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان به دلیل ارائه اطلاعات جامعی از مسئولیت های گوناگون مدیران اماکن ورزشی در راستای ارتقای دانش و مهارت های مورد نیاز آنها در زمینه های مدیریت اداری ، منابع انسانی و برنامه ریزی در ابعاد گوناگون اهدا می شود .
 
 
 
زبان و زبان شناسی :
نظر هیات داوران در این بخش به این شرح اعلام می شود :
1-لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقایان پرویز مصلی نژاد و احمد مالکی، نویسندگان کتاب ارزشمند
 «
Listen to the world news» از انتشارات سپاهان به دلیل اهتمام ویژه به تالیف کتاب به زبان انگلیسی تقدیم می گردد.
2-لوح سپاس به جناب آقای مصطفی نوربخش، نویسنده کتاب ارزشمند «چگونه لغت حفظ کنیم» از انتشارات گفتمان اندیشه معاصر به دلیل توجه به مساله اصلی در یادگیری کلمات و مفاهیم غیرفارسی و ارایه شیوه های کاربردی و آسان برای یادگیری ، حفظ و ماندگاری واژگان و لغات زبان انگلیسی تقدیم می شود .
 
علوم خالص:
لوح سپاس و جایزه ویژه به سرکار خانم دکتر عزت کشاورزی، نویسنده کتاب ارزشمند« ترمودینامیک آماری سیالات ماکروسکوپی و محدود شده در فضای نانو» از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به دلیل تلفیق علم آمار با علم در حال پیشرفت نانو با بیانی ساده و روان تقدیم می شود.
علاوه بر این لوح سپاس هیات داوران در این بخش به جناب آقای دکتر هاشم باقری، نویسنده کتاب ارزشمند « مقدمه ای بر نمونه برداری و تجزیه دستگاهی نمونه های معدنی و زیست محیطی »از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اهدا می شود.
 
علوم عملی
نظر هیات داوران در این بخش به تفکیک حوزه های فنی و مهندسی، پزشکی و پیراپزشکی و علوم کشاورزی و دامی در دو حوزه تالیف و ترجمه به شرح زیر اعلام می شود :
الف: علوم فنی و مهندسی
1- لــوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقایان دکتر مجتبی ازهری و دکتر سید رسول میرقادری، مولفان کتاب ارزشمند «طراحی سازه های فولادی- جلد چهارم مباحث طراحی لرزه ای» از انتشارات ارکان دانش تقدیم می شود.
2- لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای دکتر سید محسن صفوی مولف کتاب ارزشمند «مونتاژ اتوماتیک و طراحی محصول »    از انتشارات ارکان دانش اهدا می شود.
3- لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقایان دکتر محمدرضا طرقی نژاد و مهندس حامد عسگری مصلح آبادی، مترجمان کتاب ارزشمند «مبانی علم و مهندسی مواد -جلد اول :علم مواد »اثر ویلیام دی . کلیستر از انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان تقدیم می شود.
4- لوح سپاس هیات داوران در این بخش به جناب آقای دکتر محمد حسین حبیبی مولف کتاب ارزشمند «کاربرد فناوری نانو در تصفیه آب »از انتشارات مانی و جناب آقای دکتر احمد رهبر رنجی، مولف کتاب ارزشمند « طراحی سازه کشتی» از انتشارات    کانون پژوهش تقدیم می شود.
 
ب: پزشکی و پیراپزشکی
1-لوح سپاس و جایزه ویژه به سرکار خانم شهلا نوروزی، مولف کتاب ارزشمند «سرطان و مراقبت های پرستاری آن » از انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان .
2-لوح سپاس و جایزه ویژه بخش ترجمه به جناب آقای دکتر جهانگیر کریمیان و سرکار خانم پریوش شکرچی زاده، مترجمان کتاب ارزشمند «ورزش و بازتوانی بیماران سرطانی» از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان .
علاوه بر این نظر هیات داوران در زمینه ارتقای سلامتی و بهبود تغذیه با توجه به نیاز جامعه به شرح زیر اعلام می شود.
1- لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای دکتر منصور ریسمانچیان، مولف کتاب ارزشمند « تناسب اندام و سلامتی پایدار» به دلیل ارائه یک راهنمای معتبر برای اصلاح شیوه زندگی مبتنی بر مبانی اثبات شده علمی و قواعد منطقی با متابولیسم بدن انسان با توضیحات ساده و روان کلیدی همراه با روش های مفید، آسان و قابل اجرا تقدیم می شود.
2- لوح سپاس و جایزه ویژه به سرکار خانم ها پروانه خراسانی و فاطمه نظری، مولفان کتاب ارزشمند «شیوه زندگی سالم» از انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به دلیل اهتمام به گسترش فرهنگ سالم زندگی کردن با توجه به اهداف هزاره سوم در زمینه ارتقای سلامت و کیفیت زندگی براساس اولویت های بهداشتی جامعه اهدا می شود.
لوح سپاس این بخش نیز به جناب آقایان دکتر محمد فضیلتی و مهندس سید حمید نوربخش، مولفان کتاب ارزشمند «تغذیه درمانی» از انتشارات نگین ایران و سرکار خانم فروغ صبا، مولف کتاب ارزشمند «خوراک و تندرستی» از انتشارات نقش مانا تقدیم می شود.
 
کشاورزی و دامی:
لوح سپاس و جایزه ویژه این بخش به جناب آقای دکتر بهرام شریف نبی مولف کتاب ارزشمند « بیماریهای گیاهان زراعی ایران» از انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان به دلیل تازگی مطالب و بالا بودن وسعت دید مولف و قدرت تجزیه و تحلیل یافته ها و اطلاعات با روش های علمی اهدا می شود.
لوح سپاس این بخش نیز به جناب آقایان دکتر سید علی محمد میر محمدی میبدی و مهندس سعید ترکش اصفهانی، مولفان کتاب ارزشمند «حفاظت گیاهان در برابر سرما و یخ زدگی» از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و همچنین به    سرکار خانم ها مهندس فخرالسادات موسوی و معصومه استکی، مولفان کتاب ارزشمند «انواع چای و اثرات جادویی آنها» از نشر نصوح تقدیم می شود.
 
 
هنر معماری
هنر:: لوح سپاس و جایزه ویژه این بخش به جناب آقای اسداله علی عسگری رنانی، مولف کتاب ارزشمند «آموزش موسیقی تعزیه»    از انتشارات گل افشان به دلیل پرداخت به هنر تعزیه از دیدگاهی خاص و بررسی و ثبت مجالس از لحاظ ردیف آوازی برای اولین بار با رویکردی جدید تقدیم می شود.
معماری:: لوح سپاس و جایزه ویژه این بخش به سرکار خانم شیما روشن ضمیر و جناب آقای مرتضی فرهادیان دهکردی مترجمان کتاب ارزشمند « مصالح هوشمند و فن آوری های جدید» از انتشارات خاک به دلیل واژه گزینی مناسب همراه با نثری ساده و روان متناسب با موضوع کتاب اهدا می شود.
 
ادبیات:آرای هیات داوران در حوزه ادبیات به تفکیک موضوع بدین شرح اعلام می شود :
شعر فارسی :
1- لوح سپاس و جایزه در بخش شعر سنتی به جناب آقای حسین غاضری به خاطر اهتمام به گردآوری و چاپ کتاب ارزشمند «دیوان محفوظ اصفهانی» اثر زنده یاد حیدرعلی غاضری در دو مجلد از انتشارات بینش آزادگان مشتمل بر غزلیات ،حکایات ، اشعار آیینی و ... تقدیم می شود .
2- لوح سپاس و جایزه ویژه در بخش شعر سنتی به جناب آقای احمد مقیمی به خاطر اهتمام به گردآوری و چاپ کتاب ارزشمند  «از کوثر یکشنبه ها» اثر ماندگار علامه محمدتقی بهلول درباره زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) از انتشارات آرما تقدیم می گردد.
3- لوح سپاس و جایزه ویژه در بخش شعر نو به سرکار خانم مرضیه امیری، سراینده کتاب ارزشمند «نوشتم باران و دفترم        خیس شد» از انتشارات نقش نگین تقدیم می شود.
4- لوح سپاس در بخش شعر سنتی و نو به سرکار خانم صدیقه مردانی، سراینده کتاب ارزشمند «پرواز» از انتشارات همای رحمت  به دلیل قدرت شاعری قابل توجه هم در سیاق و اسلوب شاعران دیرینه و هم در شیوه سخنوران نو پرداز و نوآور معاصر اهدا می گردد.
5- لوح سپاس هیات داوران در بخش شعر سپید نیز به جناب آقای مجید کیمیایی پور، سراینده کتاب ارزشمند «عاشقانه ای شیرین با چاشنی فلفل- تولدی در ریخت شناسی نگاه» از انتشارات نقش نگین تقدیم می شود.
6- لوح سپاس و جایزه ویژه شعر آیینی نیز به جناب حجت الاسلام و المسلمین سید حشمت اله علوی، سراینده کتاب ارزشمند «حماسه ماندگار» از انتشارات اقیانوس معرفت مشتمل بر تضمین دوازده بند محتشم کاشانی به همراه زیارت نامه منظوم            حضرت امیرالمومنین (ع) ،امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع)تقدیم می شود.
 علاوه بر این در همین بخش لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای علی آقا محمدی به خاطر اهتمام به نشر کتاب های ارزشمند «سرشک غم» و «روضه الاسرار» آثار ماندگار سروش اصفهانی شاعر مشهور دوره قاجار در رثای حضرت امام حسین (ع) و سوگ حماسه سازان کربلا از انتشارات کهن دژ  تقدیم می شود .
خاطره و سفرنامه نویسی:  
لوح سپاس و جایزه ویژه بخش خاطره نویسی به جناب آقای جانمراد احمدی به خاطر اهتمام به گردآوری و چاپ متن کامل یادداشت های روزانه شهید حسین کهتری با نام «آخرین ستاره» از انتشارات ستارگان درخشان و همچنین جناب آقای سید علی بنی لوحی به خاطر اهتمام ویژه به تالیف کتب بسیار درقالب های گوناگون ادبیات دفاع مقدس و مداومت بر این امر تقدیم می شود.  
لوح سپاس این بخش نیز به جناب آقای محمد فوقی، نویسنده کتاب «مشق های مشرقی» از انتشارات وسپان مشتمل بر سفرنامه یک مبلغ در مسافرت به هشت کشور جهان تقدیم می گردد.
پژوهش های ادبی:
 لوح سپاس و جایزه ویژه این بخش به جناب آقای دکتر حسین قربان پور آرانی به خاطر اهتمام به گردآوری کتاب ارزشمند «افضل نامه» شامل گزیده ای از آثار محققان معاصر درباره حکیم افضل الدین کاشانی از انتشارات نهفت تقدیم می شود .
فرهنگ و ادب :
 لوح سپاس این حوزه به جناب آقای سیداحمد علی ضیایی، مولف کتاب ارزشمند «کاوشی در ضرب المثل ها یا نقض مثل های نغز »از انتشارات نقش نگین تقدیم می شود .
کلیات مسایل ادبی:
 لوح سپاس و جایزه ویژه به آقای حسین فرخ مهر، نویسنده کتاب های «خیال انشا» و «کلاس انشا» از انتشارات نوشته به دلیل پاسخگویی به یکی از نیازهای اساسی فارسی زبانان در زمینه درست ، ساده و زیبا نویسی اهدا می شود . 
 
 
تاریخ و جغرافیا:آرای هیات داوران در این حوزه به شرح زیر اعلام می شود:
1- تاریخ انقلاب اسلامی: لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای اصغر طاهر زاده مولف کتاب ارزشمند «انقلاب اسلامی برون رفت از عالم غربی» از انتشارات لب المیزان .
2- تاریخ ایران: لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقایان دکتر سید جمال موسوی و دکتر عبدالرحیم قنوات، مترجمان کتاب ارزشمند «ایران و عراق در عصر سلجوقی» اثر دکتر عبدالنعیم محمد حسنین از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان .
3- اصفهان شناسی: لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای دکتر علی اکبر کجباف، نویسنده کتاب ارزشمند «اصفهان در دوره سلجوقی» از انتشارات سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان .
 
کودک و نوجوان:
داستان کودک:
 هیات داوران در این بخش لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به سرکار خانم محبوبه سادات نوابی قوام، نویسنده کتاب ارزشمند   «ده کیلو ستاره یه آسمون» از انتشارات فرهنگ مردم مشتمل بر داستان های کوتاه برای نوجوانان تقدیم می دارد.
علاوه بر این لوح سپاس این بخش به سرکار خانم فریبا زارع، نویسنده کتاب ارزشمند «دم رنگی و خروس دانا» از انتشارات آمیس تقدیم می شود.
هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را در بخش ترجمه داستان کودک به سرکار خانم مینا متین، مترجم مجموعه ارزشمند «قصه های نادی» اثر انید بلایتون از انتشارات نوشته در شش مجلد تقدیم می دارد.
آموزش کودک:
با توجه به فراوانی آثار موجود با محتوای آموزشی در حد مطلوب در دبیرخانه همایش، هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را در این زمینه به سرکار خانم مرضیه گلابگیر اصفهانی، نویسنده کتاب ارزشمند «قصه های اشی» از انتشارات نوشته به دلیل          نیاز سنجی مناسب سن مخاطب و پاسخگویی به اساسی ترین سئوال های دنیای کودکانه با بیانی ساده و روان اهدا می کند.
علاوه بر این لوح سپاس هیات داوران در این بخش به جناب آقای علی رشیدی، سراینده کتاب ارزشمند «شهرک الفبا» از انتشارات نوشته به دلیل استفاده هوشمندانه از نظام موسیقیایی شعر کودکانه برای آموزش حروف و آواها تقدیم می شود.
تصویرگری کودک:
هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به سرکار خانم محبوبه رنجبران، تصویرگر کتاب ارزشمند «قصه های اشی» از انتشارات نوشته تقدیم می کند و مراتب تقدیر خود را با اهدای لوح سپاس به سر کار خانم زهره صادقیان و جناب آقای مجید طرقی تصویرگران کتاب «شهرک الفبا» از انتشارات نوشته اعلام می دارد.
 
برای کودکان:
هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به جناب آقای دکتر نعمت اله ایزدی به خاطر اهتمام به گردآوری کتاب ارزشمند «لالایی و قصه های خواب کودکان»از انتشارات انصار الامام المنتظر(عج) مشتمل بر لالایی ها، قصه ها و ترانه های کودکانه برخاسته از فرهنگ عامیانه مردم تقدیم می نماید. شایان ذکر است هیات داوران کودک هیچ یک از شعرهای کودکانه موجود در دبیرخانه همایش را حائز تقدیر ندانستند.
 
حوزه تولید:
آرای هیات داوران در حوزه تولید در بخش جایزه ویژه و تقدیر با اهدای لوح سپاس به شرح زیر می باشد:
حروف نگاری:
لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای سیدعلی روغنی برای حروف نگاری کتاب «پاییز 2: شهر» از انتشارات نوشته به دلیل حروف نگاری صحیح با رعایت فاصله ها، انتخاب خط مناسب و کم غلط بودن متن تقدیم می شود.
 
صفحه آرایی:
لوح سپاس و جایزه ویژه به جناب آقای عبدالحمید امانی برای صفحه آرایی کتاب «آخرین ستاره» از انتشارات ستارگان درخشان به دلیل رعایت ساختار صحیح صفحه آرایی تقدیم می شود. لوح سپاس این بخش نیز به آقای محمد علی نریمانی برای صفحه آرایی ارزنده کتاب «اصول فتوگرامتری» از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اهدا می شود.
طراحی جلد:
هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به آقای مهدی روشنایی برای طراحی جلد کتاب «مصالح هوشمند و فن آوری های جدید» از نشر خاک به دلیل همگامی طرح با محتوا و استفاده آگاهانه از عناصر نوشتاری به شکلی خلاقانه در همراهی با فرم تقدیم می دارد.
 علاوه بر این هیات داوران مراتب تقدیر خویش را با اهدای لوح سپاس به طراحان جلد کتب ارزشمند زیر اعلام می نماید:
1- جناب آقای مجتبی مجلسی برای طراحی جلد کتاب «شخم در مزرعه» از انتشارات آرما
2- جناب آقای حامد مغروری و سرکار خانم زینب ربانی خواه برای طراحی جلد کتاب «گوهر غیرت» از انتشارات             ستارگان درخشان
3- سرکار خانم محبوبه رنجبران برای طراحی جلد کتاب «روزی که یکساله شدم» از انتشارات نوشته در حوزه کودک و نوجوان با امید به اینکه ناشران استان به این امر مهم عنایت ویژه ای داشته باشند و صنعت نشر استان شاهد بهبود طراحی جلد و تصویرگری کتاب های حوزه خطیر کودک و نوجوان باشد.
ویراستاری:
هیات داوران مراتب تقدیر خود را با اهدای لوح سپاس در این حوزه به شرح زیر اعلام می دارد:
1- جناب آقای محسن سامع ویراستار کتابهای «تا تی تا» از نشر اعلی و «راز ماندگاری» از نشر آمیس
2- سرکار خانم ملیحه متغیر ویراستار مجموعه کتاب های «اسرار طبیعت» از انتشارات کهن دژ
مدیریت تولید:
هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به جناب حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نظام الدین مدیر تولید کتاب های منتشر شده از سوی انتشارات همای رحمت به دلیل دقت نظر کامل در امر تولید کتاب اهدا می نماید.
لیتوگرافی:
هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به جناب آقای غلامرضا درب امامیه، مدیر مسئول لیتوگرافی آرمان برای لیتوگرافی کتاب «اطلس سیمای طبیعی استان مرکزی» از انتشارات نقش مانا تقدیم می دارد.
چاپ:
در این حوزه هیات داوران لوح سپاس و جایزه ویژه خود را به جناب آقای محمدرضا اشفاق، مدیر مسئول چاپخانه نقش جهان 2 برای چاپ «کتاب سال خانه گرافیک حوزه هنری استان اصفهان»از انتشارات طراحان هنر تقدیم می نماید.
صحافی:
لوح سپاس و جایزه ویژه این بخش به جناب آقای محمود حقوقی، مسئول صحافی سپاهان برای صحافی کتاب  «مقاومت مصالح» از انتشارات سپاهان اهدا می شود.
کتابفروشی:
لوح سپاس و جایزه ویژه هیات داوران در زمینه عرضه و توزیع کتاب به جناب آقای سید حسین صمصام شریعت، مدیر کتابفروشی «کمند» تقدیم می شود.
حوزه نشر:
هیات داوران در این بخش با عنایت به آثار محتوایی و کیفی انتشار یافته از سوی ناشران در یک سال گذشته از یک سو و نیز با  در نظر گرفتن اصول صحیح چاپ و انتشار کتاب، رعایت حدود و قوانین موجود در زمینه چاپ و نشر کتاب و میزان رضایتمندی مولفان و مصنفان محترم از سوی دیگر، لوح سپاس و جایزه ویژه خود را بدین شرح به ناشران برجسته در حوزه های زیر تقدیم می دارد:
ناشر تخصصی جوان: جناب آقای دکتر محمد بهشتیان، مدیر مسئول محترم انتشارات بهشتیان به دلیل تعداد قابل توجه آثار تالیف و ترجمه در حوزه روانشناسی کاربردی
ناشر فعال دانشگاهی: جناب آقای سید محسن مرندی، مدیر مسئول محترم انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان
ناشر فعال: سرکار خانم نوشین برخوردار، مدیر مسئول محترم انتشارات نقش نگین
 
کتابداران نمونه:
در راستای پاسداشت جایگاه والای مقام کتابدار به عنوان خادم فرهنگ مکتوب در زمینه حفظ و نگهداری کتاب و خدمت رسانی به مخاطبان این حوزه، هیات داوران مراتب قدردانی خود را از کتابداران نمونه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با اهدای لوح سپاس و جایزه ویژه به سرکار خانم ها راضیه طاوسی و هاجر ملایی اعلام می دارد .
 
همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس       که دراز است ره مقصد من نو سفرم
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۸
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500