نمایش جزییات خبر
۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۱۹

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم برگزار شد.

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد و پیرامون مسائل کلی فرهنگ عمومی تبادل نظر گردید.
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم٬ اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم در محل همایش های مرکز بین‌المللی رشد با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی اجاق مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در این جلسه با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور و ابلاغ از طرف ریاست جمهوری با تبیین جایگاه جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور  گفت: هدف از برگزاری این جلسات ابتدا شناخت کلی فرهنگ شهر٬ پایش و تحلیل داده‌های آماری٬ ترسیم وضعیت سالانه فرهنگی٬ تنظیم سند چشم‌انداز تحولات فرهنگی آینده٬ ارزیابی علمی از موضوعات فرهنگی فراگیر٬ تحقیقات ویژه و موردی راجع به مسائل فرهنگی شهر٬ تجمیع استعدادها و قابلیت‌ها و زدودن نقاط ضعف است.

در این جلسه که با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم٬ سرکار خانم کمال زاده فرماندار شهرستان قشم ٬ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی٬ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار گردید ٬ حجت‌الاسلام جوکار در سخنان خود با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت: طبق فرمایشات رهبری مسأله فرهنگ و معیشت عمومی باید در رأس امور اجرایی و اولویت کاری تمام مسئولین قرار بگیرد.

لازم به ذکر است در این جلسه به نقش بسیج٬ مساجد٬ دانشجویان و چند فاکتور دیگر در فرآیند فرهنگی شهر پرداخته شد و مباحثی مانند توریسم٬ فرهنگ بومی٬ تردد اتباع بیگانه و...مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در گفتگویی خبری از مباحث مطرح شده در این جلسه ابراز رضایت کرد و آسیب‌شناسی پدیده‌هایی هم‌چون طلاق در جامعه و اطلاع‌رسانی از شرایط عمومی فرهنگی شهر در مناسبت‌ها مانند ماه مبارک رمضان را از سوی رسانه‌ها خواستار شد.

وی در پاسخ به سوال در مورد کارکرد شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: ۶ محور کلی این جلسات عبارتند از مقایسه وضعیت فرهنگی شهرها در مقطع زمانی و در مقاطع جغرافیایی٬ برنامه‌ریزی٬ ارائه راه حل و کشف معضلات و ریشه‌یابی آن‌ها٬ هم‌سویی با سیاست‌گذاری‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی در سطح شهرستان٬ ارائه برنامه برای یکسان‌سازی فرهنگ عمومی کشور٬ حمایت از دستگاه‌هایی که در جهت ارتقای فرهنگ عمومی تلاش می‌کنند و بازبینی و تصحیح مداوم راه در مسائل فرهنگی شهرستان‌ها.

وی ادامه داد: این کلیات در واقع نقشه راه هستند و جزئیات به شکل موردی تصمیم‌گیری می‌شوند و مهم‌ترین مسأله دریافت نظرات کارشناسی تمام مسئولین و سپس اقدام و عمل است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید