نمایش جزییات خبر
۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۸

نخستین نشست انجمن قلم قشم برگزار شد

انجمن قلم قشم با هدف ارتباط سازنده میان اصحاب اندیشه و قلم٬ اصحاب فرهنگ و رسانه و علاقه‌مندان و جامعه تأسیس و رسماً آغاز به کار کرد.
نخستین نشست انجمن قلم قشم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم٬ اولین جلسه انجمن قلم قشم چهارشنبه ۲۶ خردادماه ساعت ۱۹ در محل کانون هنر قشم برگزار شد.

ماه مبارک رمضان ماه آموختن بندگی و عبودیت به درگاه بی‌نیاز حضرت دوست را اهالی فرهنگ و هنر قشم ارج نهادند و سنگ‌بنای انجمن قلم قشم را بنا نهادند تا همواره این بنای همدلی از رحمت الهی برخوردار باشد.

انجمن قلم قشم به یُمن لحظات ملکوتی افطار نهمین روز از ماه مبارک رمضان با شرکت حداکثری اصحاب قلم٬ اندیشه٬ رسانه و علاقه‌مندان به حوزه‌ فرهنگ و با حضور مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

در این باره حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی اجاق مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: همواره درصدد پر کردن خلأهای موجود در فضای فرهنگی قشم بودم و بر این اساس طرح و ایده‌های گوناگونی مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت و کارگروه ویژه‌ای نیز به همین منظور در این اداره کل متشکل از مدیران اجرایی ایجاد شد که وظیفه بررسی و ارائه راهکاری برای رفع خلأهای موجود را داشت و به شکل ویژه‌ای به آن‌ها سفارش کردم حلقه مفقوده ورود هنرمندان به جامعه را ارائه دهند.

وی ادامه داد: به این معنا که با رصد دقیق فعالیت هنرمندان جزیره قشم به این نتیجه رسیدیم که کار آن‌ها بازخوردی در جامعه ندارد و منجر به تولید آثار فاخر و متعهد در راستای معرفی فرهنگ اصیل جامعه محلی و طبیعت قشم نمی‌شود و در کل جامعه٬ هنرمندان و مسئولین هرکدام راه خود را می‌روند و از این‌رو نیاز به وجود یک تشکل فراگیر و منسجم احساس می‌شد و این در حالی بود که متأسفانه با حرکت کم‌رمق انجمن‌های فرهنگی هنری موجود٬ انگیزه کار برای خود هنرمندان هم از میان رفته بود.

وی افزود: بر این اساس با دریافت طرح پیشنهادی توسط کارگروه مبنی بر تشکیل انجمن قلم قشم روند بررسی کارشناسی آن آغاز و پس از تحقیق ویژه‌ای که شخصاً انجام دادم اصلاحات صورت گرفت که امروز نتایج آن را به اطلاع همگان می‌رسانم.

حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی اجاق در ادامه گفت: اهداف انجمن قلم قشم در چهار بخش خلاصه می‌شود٬ اول تولید آثار فاخر و متعهد به ارزش‌های اسلامی٬ انسانی و فرهنگ بومی و معرفی زیبایی‌ها و مواهب الهی٬ دوم ایجاد انگیزه میان هنرمندان و تشویق آنان به فعالیت٬ سوم ایجاد حلقه اتصال میان هنرمندان و جامعه و چهارم ارتقای سطح علمی و تجربی هنرمندان و علاقه‌مندان از طریق انجام امور آموزشی و تبادل نظر میان اعضا در جلسات و تأمین منابع مرجع.

وی ادامه داد: درباره کارکرد انجمن قلم قشم باید به اطلاع برسانم که نویسندگان٬ مدیران فرهنگی و اصحاب رسانه اعضای اصلی این انجمن هستند و علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در جلسات عمومی و جلسات آموزشی و تبادل نظر با صاحب‌نظران خود را به علم و تجربه مجهز کنند و به عرصه فرهنگ و هنر جزیره قشم وارد شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در پایان افزود: شخصاً فعالیت انجمن قلم قشم را بررسی می‌کنم.

وی با اعلام حمایت از انجمن قلم قشم افزود: با شناختی که از اعضای این انجمن دارم موفقیت قرین حرکت است به لطف خداوند.

وی خاطر نشان کرد: هرجا صحبت از فرهنگ متعهد و اصیل باشد شخصاً از آن حمایت می‌کنم و همه هنرمندان مطمئن باشند طرح‌ها و ایده‌‌ها ونظراتی که متضمن منافع جامعه٬ ارزش‌های اسلامی٬ هویت ملی ایرانی و شخصیت فرهنگی بومی جزیره قشم باشد به شکل جدی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید