• اخبار

امام جمعه دیلم بوشهر: رسانه ها در اصلاح فرهنگ عمومی جامعه نقش اساسی دارند

امام جمعه دیلم بوشهر: رسانه ها در اصلاح فرهنگ عمومی جامعه نقش اساسی دارند
امام جمعه دیلم و رییس شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: رسانه ها به ویژه صداوسیما در اصلاح فرهنگ عمومی جامعه می توانند نقش اساسی و کلیدی ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر ، حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان افزود: باتوجه به اینکه رسانه ها از اهمیت وجایگاه ویژه ای در جامعه برخوردارند و مخاطبان گسترده ای دارند می بایست در هدایت جامعه بسوی ارزش ها و اصلاح ناهنجاری های اجتماعی تلاش مضاعفی کنند.
وی بابیان اینکه صداوسیما افتخار دارد که وابسته به نهاد رهبری و مستقیم از مقام عظمای ولایت تبعیت امر می کند، گفت: این رسانه ملی باید در اجرای برنامه های خود طبق فرامین، موازین و اصول ارزشی مورد تاکید مقام ولایت عمل کند.
امام جمعه دیلم خواستار برنامه ریزی دقیق و ارزشی در برنامه ها و فیلم های صداوسیما شد.
وی با گرامیداشت روز شورای فرهنگ عمومی خواستار توجه بیشتر دولت به اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی و اختصاص اعتبار ویژه به این شورا شد.
فرماندارشهرستان دیلم هم گفت: اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی از وظایف قانونی همه مسوولان ادارات و نهادهای دولتی و عمومی است.
ماشااله احمدی بر ضرورت تشکیل هسته مشاوره اجتماعی در خانواده و استقرار مطب های مشاوره روان شناسی و اجتماعی با استفاده از کارشناسان مجرب ادارات و نهادها بمنظور تقویت روابط فردی و اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده ها تاکید کرد.
وی صیانت از ارزش های اخلاقی و اجتماعی خانواده را موثرترین عامل کاهش ناهنجاری های فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی در جامعه دانست و خواستار بررسی و اصلاح آیین ها و رسومی که منجر به اسراف، مردم آزاری و بدآموزی می شود، شد.
دراین جلسه بخشدار مرکزی و بخشدار امام حسن شهرستان دیلم به مسایل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی حوزه های خود پرداختند و اعضای شورا نیز خواستار تقویت نهاد شورای فرهنگ عمومی و ستاد احیای امر به معروف و نهی ازمنکر این شهرستان شدند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
۲۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۴۰
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500