نمایش جزییات خبر
۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۶:۲۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم عنوان کرد؛ توسعه امور فرهنگی – هنری در روستاهای جزیره قشم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از ایجاد فرهنگسرای روستایی در این جزیره با هدف توسعه امور فرهنگی – هنری در روستاهای این منطقه خبر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم عنوان کرد؛ توسعه امور فرهنگی – هنری در روستاهای جزیره قشم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق در حاشیه بازدید از چند کتابخانه روستایی جزیره قشم، گفت: ایجاد فرهنگسرای روستایی با توجه به ظرفیت بالای فرهنگی – هنری در روستاهای جزیره قشم در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این منطقه قرار گرفته است.
وی ادامه داد: یکی از مزیت های روستاهای جزیره قشم، علاقمندی مردم اعم از پیر و جوان و زن و مرد به امور فرهنگی و مطالعه می باشد و بسیاری از جوانان علاقمند به هنر می توانند در مجموعه های چند منظوره فرهنگی – هنری روستاها ارزش های خود را به نمایش بگذارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه ماه گذشته 10 هزار جلد کتاب در قالب 50 عنوان به ارزش 750 میلیون ریال به مساجد و کتابخانه های روستایی قشم اهدا شده است، گفت: در بازدید امروز (پنجشنبه ششم خرداد) از این مراکز فرهنگی، نیاز کتابخانه ها از نظر نیرو، تجهیزات و کتاب های مورد نیاز، بررسی شد.
وی با اشاره به نزدیک شدن ماه رمضان و علاقمندی مردم مسلمان قشم به آئین های ویژه این ماه، بیان داشت: در چند روستای جزیره قشم جشنواره مسابقات قرآنی و نمایشگاه های ویژه ماه مبارک رمضان با هدف گسترش فرهنگ قرآنی برگزار خواهد شد.
موسوی اجاق گفت: هزینه کردن در حوزه فرهنگ و هنر در حقیقت سرمایه گذاری و معرفی ارزش های جامعه ایرانی – اسلامی است و توسعه فرهنگ از مهمترین نیازهای جامعه محسوب می شود.
بنا به این گزارش، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم و هیات همراه از مراکز فرهنگی  شهر سوزا و روستاهای گورزین، طبل، دوربنی، هفت رنگو و دولاب بازدید کردند و مسائل فرهنگی، مباحث هنری، اهمیت توسعه فضاهای فرهنگی – هنری، ایجاد فرهنگسراهای روستایی و برگزاری جشنواره های قرانی ویژه ماه مبارک رمضان را با مسئولان این مراکز مورد ارزیابی قرار دادند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید