نمایش جزییات خبر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۹:۵۹

حمایت از ایده های برتر هنری در قشم/ اهمیت پرورش استعداد و آموزش هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از استعداد ذاتی و آموزش های هنری به عنوان مناسب ترین جایگزین مدرک گرایی این حوزه نام برد و بر حمایت از ایده های برتر هنری در قشم تاکید کرد.
حمایت از ایده های برتر هنری در قشم/ اهمیت پرورش استعداد و آموزش هنری

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامى منطقه آزاد قشم، سید مهدی موسوی اجاق در مراسم نشست اعضای انجمن نمایش کانون هنر قشم با بیان این مطلب گفت: هنر برخواسته از استعداد ذاتی و آنچه در قالب آموزش های علمی و عینی از طرف هنرمندان به مخاطبان ارائه می شود تاثیر بیشتری نسبت به آثار ارائه شده هنرمندان مدرک گرا دارد.

وی با تاکید بر اهمیت تقویت هنرهای نمایشی و لزوم آموزش‌های علمی، افزود: هنرمندان با پرهیز از مدرک گرایی صرف، باید تمام هم و غم خود را در زمینه تاثیرگذاری رفتار هنری خود و انتقال آموزه های هنری به مخاطبان به کار گیرند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، برای موفقیت در حوزه فرهنگ و هنر باید به استعداد یابی و استعداد پروری افراد توانمند بیش از پیش توجه شود و اجازه ندهیم تنها افراد دارای مدرک و بدون استعداد در این حوزه مهم و تاثیرگذار ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به وجود نیروهای توانمند هنری در قشم، اظهار کرد: با جدیت پیگیر ایجاد دانشگاه علمی کاربردی هنر در قشم هستیم تا نیروهای مستعد هنری این جزیره با ورود به این دانشگاه ضمن در دست داشتن مدرک بتوانند هنر ذاتی خود را به مردم ارائه کنند.

موسوی اجاق همچنین یادآور شد: تلاش می کنیم جشنواره تئاتر ساحلی که برند جزیره قشم است را امسال نیز در این منطقه پر استعداد برگزار کنیم.

وی در ادامه به اهمیت آموزش در حوزه هنر اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی مستمر ماهیانه در دستور کار این اداره کل قرار دارد و امیدواریم با پرهیز از انحصارطلبی در انجمن و اجتناب جدی از خود برتربینی و منفعت‌طلبی، بتوانیم نقش هنری هنرمندان واقعی این منطقه را به مردم ایران زمین معرفی کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: نظارت بر کارها و رسیدگی به شکایات حوزه هنری را با جدیت دنبال می کنیم و از هنرمندان واقعی و ایده های برتر این حوزه نیز حمایت خواهد شد.

در این نشست،محمد حکمیان به نمایندگی از اعضای انجمن نمایش کانون هنر قشم نیز با مرور تاریخچه شکل‌گیری و سابقه بیش از بیست و پنج ساله فعالیت این انجمن، بخشی از مطالبات هنرمندان عرصه تئاتر قشم از جمله نبود آموزش، کمبود فضای تمرین، عدم قدرت تصمیم‌گیری در انجمن، اهمیت ایجاد دانشگاه علمی کاربردی هنر در قشم، برگزاری سالانه جشنوراه تئاتر ساحلی در این جزیره، مسائل مالی و عدم پیگیری و نظارت بر کارها را به اطلاع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم رساند.

روابط عمومى اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامى منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید