• اخبار

فرشچیان، کابلی و تهرانی شهروند افتخاری نیشابور شدند

فرشچیان، کابلی و تهرانی شهروند افتخاری نیشابور شدند
محمود فرشچیان نقاش مطرح، یداله کابلی خوانساری، خوشنویس برجسته کشور و اسماعیل تهرانی، از اساتید موسیقی سنتی کشور به‌عنوان شهروند افتخاری شهرستان نیشابور معرفی شدند.

در اختتامیه کنگره ملی از توس تا نیشابور که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد محمود فرشچیان نقاش مطرح، یداله کابلی خوانساری، خوشنویس برجسته کشور و اسماعیل تهرانی، از اساتید موسیقی سنتی کشور به‌عنوان شهروند افتخاری شهرستان نیشابور معرفی شدند.

در ادامه مراسم از دو کتاب رباعیات خیام «شکسته نستعلیق» به خط محمد حیدری و همچنین کتاب «سنتور به گویش صبا» رونمایی شد؛ رونمایی از نشان طلایی خیام نیز از دیگر برنامه‌هایی بود که شب گذشته در باغ آرامگاه خیام برگزار شد.

ربین حیدری از مجسمه‌سازان برجسته نیز که کار ساخت سردیس خیام را که از 27 اردیبهشت آغاز کرده بود؛ شب گذشته به پایان رساند که بناست دو قالب از آن کار شده و یکی از آن‌ها در نیشابور و دیگری در شهر بوکان نصب شود.

در اختتامیه برنامه بزرگداشت خیام که با حضور شمار زیادی از شهروندان نیشابوری برگزار شد، حجت اشرف‌زاده خواننده ماه‌و‌ماهی اجرای موسیقی داشت .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۵۵
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500