نمایش جزییات خبر
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۳۰

نخستین جشنواره شعر بومی استان هرمزگان – قشم به مرحله نهایی رسید

نخستین جشنواره شعر بومی استان هرمزگان – قشم با تلاش و پیگیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با مدتی وقفه پس از انجام داوری و بازبینی‌های فنی مجدد به مرحله اعلام نتایج رسید.
نخستین جشنواره شعر بومی استان هرمزگان – قشم  به مرحله نهایی رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ، نخستین جشنواره گویش‌های بومی استان هرمزگان با هدف همدلی خرده‌فرهنگ‌های استان و احیای گویش‌های تضعیف شده و در آستانه فراموشی٬ با ابتکار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم شکل گرفت که با استقبال خوب فرهنگ‌دوستان استان همراه شد. این استقبال موجب شد تا در بعضی زمینه‌ها تجدید نظر شده و از افراد توانمند در حوزه ادبیات فاخر بهره بیشتری گرفته شود.

در این جشنواره سخنوران و شاعرانی از پارسیان٬ بستک٬ حاجی‌آباد٬ میناب٬ رودان٬ بندرعباس٬ قشم٬ رویدر٬ بندر خمیر و فین به عرضه حلاوت کلمات بوم‌فرهنگ خود پرداخته و مشارکت گسترده‌ای را رقم زده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی موسوی اجاق مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم نیز در این مورد با ابراز خشنودی از همراهی شاعران و سخنوران سراسر استان هرمزگان گفت: فرهنگ بومی دریچه‌ای به تاریخ و تمدن یک بوم است و شعر خصیصه مشترک زبانی ایرانیان٬ که در آن کلمات خوش‌آهنگ و ناآشنا در محاورات روزمره به کار گرفته می‌شوند که یادآور ریشه‌های فرهنگ شفاهی هستند و در این راه تمام توان خود را برای پاسداشت از گنجینه‌های زبانی به کار خواهیم بست و امیدوارم با حضور تمام فرهنگ ‌دوستان و هنرمندان در مراسم پایانی٬ جشنواره‌ای به رنگارنگی فرهنگ استان هرمزگان رقم زده شود.

لازم به ذکر است این مراسم پنج‌شنبه سی‌ام اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۹ در محل تالار آیینه این اداره کل برگزار می‌شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید