نمایش جزییات خبر
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور: تئاتر ایران پیام آور صلح و دوستی در جهان است.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور گفت: تئاتر ایران پیام آور صلح و نماد دوستی است و می توان از آن برای انتقال پیام ملت ایران به دیگر کشورها استفاده کرد.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور: تئاتر ایران پیام آور صلح و دوستی در جهان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ، ارمغان بهاروند سه شنبه شب در آئین اردیبهشت تئاتر جزیره قشم در تالار آینه مجتمع خلیج فارس، افزود: تئاتر ایران ظرفیت بالایی برای انتقال پیام صلح دارد و باید بیش از پیش از این مزیت تئاتر کشور بهره برد.

وی با اشاره به توانمندی گروه های تئاتر جزیره قشم نیز اظهار امیدواری کرد که هنرمندان این حوزه در صحنه های ملی به موفقیت های بیشتری دست یابند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این آئین، گفت: تئاتر ایران ریشه های تاریخی چند هزار ساله دارد و بر اساس شواهد تاریخی قدمت آن به یکهزار سال پیش از میلاد مسیح می رسد.
فرزین حقدل اضافه کرد: این معاونت توجه ویژه ای به مقوله فرهنگ و هنر به ویژه حوزه تئاتر و هنرهای نمایشی دارد و با ارتقاء جایگاه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم به اداره کل، این رویه تقویت شده است.
وی اظهار امیدواری کرد که با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم و دیگر نهادهای متولی امور فرهنگی، جایگاه هنرهای نمایشی جزیره قشم در صحنه ملی و جهانی ارتقاء یابد.
رئیس انجمن نمایشی منطقه آزاد قشم نیز در این آئین با ارایه گزارشی از عملکرد یک ساله این انجمن، برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی، اعزام هنرمندان تئاتر جزیره به تهران جهت آموزش و برگزاری نمایش های ساحلی را از مهمترین برنامه های این انجمن در سال جاری اعلام کرد.
حسن پاروکش صیاد با بیان اینکه سالن تالار آئینه مجتمع خلیج فارس به دلیل افزایش ظرفیت گروه های نمایشی، دیگر جوابگوی نیاز هنرمندان تئاتر جزیره نیست، خواستار توسعه و تجهیز زیرساخت های این بخش شد.

 در پایان آئین اردیبهشت تئاتر جزیره قشم، 9 نفر از هنرمندان هنرهای نمایشی این جزیره تقدیر شدند.
اردیبهشت تئاتر جزیره قشم با حضور مشاور مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، مدیرعامل انجمن های هنرهای نمایشی کشور و سعید پورصمیمی بازیگر نام آشنای کشورمان شب گذشته در تالار آینه مجتمع خلیج فارس قشم برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید