نمایش جزییات خبر
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۱۰

شهرستان ری، عنوان شهر برگزیده در جشنواره پایتخت کتاب ایران را به خود اختصاص داد

در مراسم اختتامیه جشنواره پایتخت کتاب ایران و روستاها و عشایر دوستدار کتاب، شهرستان ری به عنوان شهر برگزیده و قابل تقدیر معرفی شد.
شهرستان ری، عنوان شهر برگزیده در جشنواره پایتخت کتاب ایران را به خود اختصاص داد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری،  آیین اختتامیه دومین دوره جشنواره‌های «پایتخت کتاب ایران» و «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» 17 اسفندماه با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کتابخانه و مرکز اسناد ملی ایران، سیدعباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ولی‌الله سیف، مدیرکل بانک مرکزی ایران و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.

مهدی ابوالحسنی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ری به نمایندگی از مسئولان و مردم فرهنگ دوست ری، "لوح سپاس و گواهی شهر برگزیده" این جشنواره را از دست معاون اول ریاست جمهوری دریافت کرد.

در دومین دوره پایتخت کتاب ایران، 99 شهر با طرح‌ها و برنامه‌های خود شرکت کرده بودند و پس از ارزیابی هیئت داوران، طرح‌ها و برنامه‌های 15 شهر به دور نهایی راه یافت و شش شهر نامزد عنوان پایتخت کتاب ایران شدند که شهرستان ری جزو نامزدهای شش گانه به شمار می رفت.

هیئت داوران دومین دوره معرفی و انتخاب پایتخت کتاب ایران متشکل از محمدرضا توکل صدیقی (به نمایندگی از اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران)، محسن حاجی زین‌العابدینی (به نمایندگی از انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی)، مسعود غلامپور راد، سیدرضا صالحی امیری، سیدعباس صالحی، علیرضا مختارپور، احمد مسجدجامعی و سعدالله نصیری قیداری پس از بررسی پرونده شهرهای راه‌یافته به مرحله نهایی و دریافت گزارش‌های میدانی از شهرهای نامزد،‌ نتیجه داوری‌های خود را اعلام کردند.

شهرستان ری به‌دلیل اجرای مناسب برنامه‌های سال گذشته، تدوین و ارائه برنامه‌های نوآورانه، مشارکت‌جویانه، موثر و منسجم، توجه به پیشینه فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، تشکل‌های مردمی، صنایع و مراکز ورزشی و فرهنگی، به عنوان نامزد پایتخت کتاب ایران معرفی شد.

معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمامی راه یافتگان به بخش نهایی جشنواره مزبور، حمایت های مالی و اهدای تجهیزات و منابع کتابخانه ای را در برنامه خود دارد.

اداره کتابخانه های عمومی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری های شهرستان ری در کسب این مقام، نقش موثری داشتند.

گفتنی است سال 94، شهرستان اهواز عنوان نخستین پایتخت کتاب ایران را به خود اختصاص داد و سال 95 نیز شهرستان نیشابور پایتخت کتاب ایران خواهد بود.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری
اشتراک در
کلیدواژه ها: جشنواره پایتخت کتاب ایران
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید