نمایش جزییات خبر
۱ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۵۱

مراسم افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تئاتر مناطق پنج کشور در بوشهر برگزار شد

مراسم افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تئاتر مناطق کشور ( منطقه 5 ) رأس ساعت 30/9 دقیقه صبح امروز 29/ آبان ماه) در سالن مجتمع فرهنگی هنری بوشهر برگزار شد.
مراسم افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تئاتر مناطق کشور ( منطقه 5 ) رأس ساعت 30/9 دقیقه صبح امروز 29/ آبان ماه) در سالن مجتمع فرهنگی هنری بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم توسط عبدالخالق حسینی،نصرالله شفیعی مدیر کل ارشاد استان ضمن خوش آمدگویی به داوران و مهمانان حاضر در جشنواره، فرا رسیدن اعیاد قربان و غدیر را به آنان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که خاطره ای شیرین از حضورشان در دیار بوشهر به جای بماند.

وی با اشاره به این جمله «تئاتر منبر است، بلکه فراتر از منبر» از مقام معظم رهبری، افزود: این مسئله رسالت هنرمندان تئاتر را سنگین تر می کند چون انسان های بزرگی بر این منبر تکیه زده اند و کسانی بر این منبر رفته اند که نامشان در تاریخ تئاتر ایران ماندگار شده است.

وی این جشنواره و اجتماع هنرمندان  شش استان کشور را نشان دهنده دوستی، اخوت و مودت مردمان و هنرمندان ایران زمین دانست و احساس شعف و شادمانی خود را از این موضوع ابراز داشت و گفت: دوستی و مردت هنرمندان با یکدیگر خود پیامی بزرگ به آنهایی است که نمی توانند وحدت و محبت ایرانیان به یکدیگر را ببینند.

وی در پایان صحبت های خود ضمن یاد آور شدن مسائلی مانند نظم و انضباط گروهها جهت اجرا در رأس موعد مقرر، همکاری کلیه هنرمندان را در این خصوص خواستار شد.

در پایان این مراسم و با حضور نصرالله شفیعی مدیر کل ارشاد استان، دشت گلی ناظر هیأت داوران، حاج علی قربانی، رمضان امیری، محمد لطفی و محمد علی محب زاده به کارگردانان حاضر در جشنواره دسته های زیبای گل اهداء گردید.

یکی از جالب ترین بخش های مراسم صحبت های کار گردانان با لهجه های مختلف بومی و غیر بومی با مهمانان بود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید