• اخبار

در آیین پنجمین جایزه کتاب سال سینما: تندیس بهترین تالیف به «فرهنگ فیلمنامه» از انتشارات بنیاد سینمایی فارابی رسید

در آیین پنجمین جایزه کتاب سال سینما: تندیس بهترین تالیف به «فرهنگ فیلمنامه» از انتشارات بنیاد سینمایی فارابی رسید
پنجمین جایزه کتاب سال سینما, لوح و تندیس هدهد بهترین تالیف را به محمد گذرآبادی نویسنده کتاب «فرهنگ فیلمنامه» از انتشارات توسط بنیاد سینمایی فارابی اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی، در این مراسم حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه نویسندگان در ایران افراد بی حاشیه و زحمت کشی هستند گفت: ای کاش یک سازمانی برای نویسندگان به جای سازمان سینمایی در کشور ایجاد می شد و من می توانستم رئیس آن سازمان باشم.
اکبر نبوی دبیر پنجمین جایزه کتاب سال سینما نیز با اشاره به اینکه در این دوره ۷۳ اثر به دبیرخانه ارسال شد و ۶۶ اثر مورد داوری قرار گرفت که ۶ اثر داوری نشده ارتباطی با اهداف جشنواره نداشتند گفت: برگزیدگان پنجمین جایزه کتاب سال سینما بر اساس دو سیاست؛ توجه به مبانی نظری سینمای کشور و ارتقای این مبانی در جامعه و انتقال تجربه صورت گرفته است.
رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما در ادامه این مراسم گفت: خوشحالم که دوره پنجم اهدای این جایزه بعد از چند سال تعطیلی خانه سینما برگزار می شود. جشن کتاب سال سینما نه حاشیه ای دارد و نه ویترین جذابی اما زحمات بسیاری دارد.
مدیرعامل خانه سینما ضمن تشکر از حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: از حجت الله ایوبی برای حمایت های ویژه او از خانه سینما و رویدادهای فرهنگی این خانه تشکر می کنم و امیدوارم او هم از حاصل این اتفاق فرهنگی خوشحال شود.
در ادامه مراسم رضا میرکریمی، اکبر نبوی و ابراهیم مختاری از لطف الله ساغروانی از نشر هرمس و محمد شهبا تقدیر کردند و لوح و تندیس هدهد را به آنها اهدا کردند.
در بخش بهترین ترجمه سینمایی دو دیپلم افتخار به احمد الستی و محمد همتی برای کتاب «هنر دقت» اهدا کردند و لوح و تندیس هدهد در این بخش به محمد شهبا اهدا شد.
در بخش بهترین تالیف دیپلم افتخار به احمد ضابطی جهرمی مولف کتاب «شکل شناسی و گونه شناسی فیلم مستند» منتشر شده توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تقدیم شد و لوح و تندیس هد هد به محمد گذرآبادی نویسنده کتاب «فرهنگ فیلمنامه» منتشر شده توسط بنیاد سینمایی فارابی اهدا شد.
محمد گذرآبادی بعد از دریافت جایزه اش گفت: این سومین جایزه من از جشن کتاب سال سینما است. همیشه می گفتم قلم سوم را می برم اما در این دوره این جایزه تبدیل به تندیس هدهد شده است. خوشبختانه خانه سینما به خوبی کار خود را در این زمینه انجام داده است. در واقع می توان گفت جشن کتاب سال سینما بازار مناسبی برای کتاب های سینمایی بوجود آورده است.
پنجمین جایزه کتاب سال سینما به دبیری اکبر نبوی با حضور حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما، محمد حیدری، حبیب ایل بیگی و جمعی از اهالی سینما و ناشران و نویسندگان سینمایی روز چهارشنبه ۵ اسفند در محل موزه سینما برگزار شد.  
۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۰۹
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500