نمایش جزییات خبر
۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۲۰

بزرگداشت استاد ابوالحسن صدیقی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی هنرستان کمال الملک :مراسم بزرگداشت ابوالحسن خان صدیقی یکم اسفند ماه به همت هنرستان کمال الملک با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ، در تالار رودکی تهران برگزار خواهد شد .
بزرگداشت استاد ابوالحسن صدیقی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران :مراسم بزرگداشت ابوالحسن خان صدیقی یکم اسفند ماه به همت هنرستان کمال الملک با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ، در تالار رودکی تهران برگزار خواهد شد .

خانم خورشیدی مدیر هنرستان کمال الملک دلیل برگزاری این بزرگداشت را تجلیل از شان استاد صدیقی دانست و افزود باید بارها از این استاد بزرگ تقدیر شود چرا که زحمات زیادی برای این عرصه کشیده است .ایشان نقاش و مجسمه ساز برجسته ایرانی که متولد 1273 و وفات 1374 می باشد و از شاگردان کمال الملک و بنیانگذار مجسمه سازی در هنرستان کمال الملک بوده است .تندیس فردوسی در میدان فردوسی ،تندیس خیام در پارک لاله تهران ،مجسمه امیر کبیر و طرح چهره ابوعلی سینا ،سعدی و فردوسی بخشی از کارهای وی است.

خورشیدی درباره چگونگی مراسم عرض کردند که :در تالار رودکی تهران ساعت 16 میزبان اساتید پیشکسوت عرصه مجسمه سازی ،نقاشان و سایر هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی خواهیم بود. دراین مراسم برزین ضرغامی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان تهران به  ایراد سخنرانی خواهند پرداخت  و استاد حمید شانس درباره ابعاد هنری زندگی ابوالحسن خان صدیقی به سخنرانی خواهد پرداخت  و مهندس ذکایی داماد ابوالحسن خان ،درباره خلقیات روحی و اخلاقی وی صحبت می کنند .

در این مراسم از سردیس استاد صدیقی که توسط استاد جعفر نجیبی ساخته شده است رونمایی می شود و همچنین از مجسمه نقش برجسته که توسط استاد ناصریان از ابوالحسن خان ساخته است رونمایی خواهد شد .

وی ادامه داد : ضمنا در کنار این مراسم نمایشگاهی از آثار نقاشی استادان هنرستان ها از چهره ابوالحسن خان برپا می شود. 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران
اشتراک در
کلیدواژه ها: ابوالحسن صدیقی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید