نمایش جزییات خبر
۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۳۷

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: بیست و یکمین مراسم تقدیر از خادمان قرآن کریم 27 بهمن برگزار می شود

بیست و یکمین مراسم تقدیر از خادمان قرآن کریم سه شنبه 27 بهمن با حضور دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شخصیت های قرآنی و جمعی از مسئولان کشور در تالار وحدت برگزار می شود.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: بیست و یکمین مراسم تقدیر از خادمان قرآن کریم 27 بهمن برگزار می شود

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این مطلب گفت: مراسم تقدیر از خادمان قرآن کریم از ساعت 9:30 تا 12 با معرفی 13 خادم  قرآن کریم برگزار خواهد شد.

وی افزود: یکی از سنت های انقلاب اسلامی، نشر فرهنگ معارف قرآنی است که به شکل های مختلف و در عرصه های گوناگون بروز و ظهور پیدا کرده است. یکی از موفق ترین این برنامه ها، تجلیل از برترین های قرآنی کشور با عنوان تقدیر از خادمان برگزیده قرآن کریم است که طی سال های گذشته همواره برگزار شده است. امسال نیز شاهد برگزاری بیست و یکمین مراسم تقدیر از خادمان قرآن کریم پس از برگزاری بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم هستیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که  ساز وکار انتخاب خادمان قرآن کریم به ابتکار احمد مسجد جامعی ، شکل گرفت و طی سالها برگزاری به تدریج سیر تکاملی خود را پیمود اظهار کرد: هیاتی ویژه از پیشکسوتان قرآنی در رشته های مختلف، کار انتخاب خادمان قرآن کریم را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عهده دارند. این هیات، براساس معیارهایی که در آیین نامه انتخاب خادمان برگزیده قرآن کریم ذکر شده است هر سال از میان ده ها خادم قرآنی، واجد شرایط ترین افراد را شناسایی و به شورای عالی که در همین زمینه شکل گرفته است پیشنهاد می کند

وی با اعلام این که رشته هایی که خادمان قرآن کریم در آن رشته ها انتخاب و معرفی شامل هفت رشته قرآنی می شود، گفت: این رشته ها که خادمان قرآن در آن معرفی می شوند شامل  1- رشته پژوهش های قرآنی، شامل تفسیر، ترجمه و پژوهش های قرآنی است. هر سال یک مفسر و یک مترجم به عنوان خادمان قرآن کریم معرفی می شوند  2- تبلیغ و ترویج قرآن کریم که شامل دو بخش قاریان برجسته و حافظان برجسته قرآن کریم است  3- حوزه چاپ و نشر که در این حوزه نیز کسانی که در چاپ و نشر قرآن کریم توفیق بیشتری کسب کرده باشند تجلیل می شوند  4- حوزه مدیریت امور قرآنی که شامل دو بخش مدیریت های دولتی و نیز موسسات غیر دولتی می شود  5- رشته امور هنری که شامل کتابت، خوشنویسی قرآن کریم، منبت کاری، صحافی، ترمیم نسخه های خطی است 6- حوزه تدریس و آموزش قرآن کریم که موفق ترین کسانی که در تربیت قاریان و حافظان و شاگردان قرآنی موفقیت چشمگیری داشته اند مورد تکریم واقع می شوند. 7- رشته  نرم افزارهای قرآنی

وی افزود: البته تذکر این نکته ضروری است که در انتخاب خادمان قرآن کریم علاوه بر تخصص و فعالیت چشمگیر در یکی از رشته های قرآنی، ویژگی دیگری نیز در نظر گرفته می شود که آن نیز مزین بودن به اخلاق قرآنی و الگو بودن در اندیشه و عمل برای دیگران است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران
اشتراک در
کلیدواژه ها: مراسم تقدیر از خادمان قرآن کریم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید