نمایش جزییات خبر
۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ۱۵:۳۰

نشست هشتم «هنر و تجربه» در هنرستان هنرهای زیبای پسران برگزار شد

هشتمین نشست تخصصی «هنر و تجربه» با حضور جلال عطارزاده در هنرستان هنرهای زیبای پسران برگزار گردید.
نشست هشتم «هنر و تجربه» در هنرستان هنرهای زیبای پسران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران؛ روز یکشنبه 18 بهمن ماه هشتمین نشست تخصصی «هنر و تجربه» با موضوع اخلاق در هنر با حضور جلال عطارزاده گرافیست و کارشناس ارتباطات تصویری، رویایی مدیر هنرستان و هنرجویان در سالن اجتماعات ضیاءپور این هنرستان برگزار شد.

در ابتدای نشست رویایی مدیر هنرستان خلاصه ای از سوابق کاری و هنری مهمان برنامه را برای هنرجویان شرح داده و سپس مرور کوتاهی بر آثار وی شد.

جلال عطارزاده سخنان خود را با خلاصه ای از سوابقش بیان نمود و گفت: همه کسانی که اینجا هستند از جنس من هستند و من هم 37 سال پیش مثل شما در هنرستان تحصیل می کردم و جای شما می نشستم و از اینکه دوباره در این هنرستان حضور پیدا کردم بسیار خوشحالم.

وی در ادامه گفت: اولین تجربه حرفه ای من در دوران هنرستان بود که قصه ای را تصویرسازی کردم و به دنبال ناشر می گشتم، به یک کیوسک روزنامه فروشی  رفتم و کتابی را برداشته و شماره ناشر آن را برداشتم و به آنجا رفتم و کارم را ارائه دادم. آنها پس از دیدن کارهای من آن را خریدند به به این ترتیب اولین کار حرفه ای خودم را ارائه دادم.

این فارغ التحصیل هنرستان در توصیه ای به هنرجویان افزود: شما پس از دانشگاه وارد دنیای حرفه ای می شوید و اگر می خواهید در آینده دنبال کار حرفه ای باشید از همین الان به دنبال کسب درآمد و ارائه کار باشید و حتی اگر با دستمزد کم هم شده وارد بازار کار شده و سلیقه بازار و مشتریان را کم کم لمس و به دست آورید چون ما می بایست به عنوان یک هنرمند و مخصوصاً یک گرافیست با جامعه خودمان ارتباط برقرار کنیم و سلیقه روز را بدانیم.

عطارزاده در ادامه به گذشته خود بازگشته و چگونگی ورود خود به عرصه بازار کار هنری را اینگونه شرح داد: همکاری من با صداوسیما نیز به سال 66 برمی گردد که در فاجعه کشتار زائران خانه خدا، من بعنوان دانشجوی گرافیک طراحی را به فراخور آن روزها و به مناسبت این حادثه آماده کرده و به روزنامه برای چاپ دادم، اما آن طرح چاپ نشد و من کارم را به صداوسیما بردم و چون آن زمان تصویر و عکسی از آن حادثه موجود نبود، طرح من را چندین روز در خبرها نشان دادند و با همین کار من به استخدام صدا و سیما در آمدم و از جمله کارهای دیگر بنده نیز ایجاد تحول در بخش گرافیکی اعلام هواشناسی اخبار سیما از حالت سنتی و قدیمی به حالت مدرن بود و این کار ادامه پیدا کرد تا به امروز که طرحهای جدید با تکنولوژی روز را در این قسمت شاهد هستید.

وی همچنین در توصیفی از هنرمند از نگاه خود ادامه داد: هنرمند از روح، ذهن و احساس خودش کمک می گیرد و هرچه احساس و روحیه هنرمند پالایش داده شود به نتایج مثبت و جدیدی می رسد و شما نیز می بایست جایگاه و آینده های بزرگ و دست نیافتنی را برای خود در نظر بگیرید تا به جایگاهی درخور برسید.

این گرافیست با تشریح هنر گرافیک این هنر را به دلیل داشتن دانش ارتباطات تصویری و اهمیت این دانش در روزگار ما، بسیار کاربردی و مفید و این هنر را زبانی بین المللی دانست.

وی در بخش دوم سخنان خود به ابداعی که که با تلفیق مبانی هنرهای تجسمی و مبانی اخلاقی نموده است، پرداخت و با پخش تصاویری به تشریح مباحث قوای دخیل در رفتارهای اخلاقی یک هنرمند پرداخت.

جلال عطارزاده متولد 1342، کارشناس ارتباط تصویری بوده و کارهای ذیل را در کارنامه کاری و هنری خود دارد.
مشاور و طراح گرافیک شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی وغیر دولتی .
عضو کمیته بررسی آثار گرافیکی در اولین جشنواره‌ی تولیدات سیما .
مسئول برپایی اولین نمایشگاه آثار گرافیکی در اولین جشنواره تولیدات سیما .
عضو تیم راه اندازی گرافیک شبکه پیام نما و تله‌تکس .
مدیرعامل شرکت تبلیغاتی باذل اندیشه .
راه‌اندازی و مدیریت واحد گرافیک شبکه خبر سازمان صدا و سیما .
مدیر بخش گرافیک سایت واحد مرکزی خبر www.iribnews.ir
داور و مدیر کمیته گرافیک در جشنواره اول و دوم خبر تولیدات معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما
داور بخش مقالات کمیته گرافیک سومین جشنواره خبر و برنامه‌های سیاسی سازمان صدا و سیما
دبیر شورای گرافیک معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما
مدرس دانشکده شریعتی
عضوکمیته تخصصی گرافیک سیمای جمهوری اسلامی
عضو شورای بررسی مقالات تخصصی مجله‌ی آینه
مدیر مسئول انتشارات عزیزستان
برپایی نماشگاه انفرادی نقاشی دیجیتال با عنوان مهربان باشید1391
برپایی نمایشگاه نقاشی‌های دیجیتال در گالری اندیشه - فارس
کتاب گرافیک خبر 1392
طراح و ایده پردازو دبیر  نخستین جشنواره عکس چادر های اسمانی 1394
دبیر نخستین جشنواره هنر های تجسمی محمد(صلی الله علیه واله وسلم ) پیامبر مهربانی 1394

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران
اشتراک در
کلیدواژه ها: هنر و تجربه
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید