نمایش جزییات خبر
۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۳۶

اسماعیلی معاون هنری و سینمایی : به دنبال دولتی کردن هنر نیستیم

همزمان با سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، سومین هفته فرهنگ و هنر و نمایشگاه آثار هنری شهرستان قرچک افتتاح شد.
اسماعیلی معاون هنری و سینمایی : به دنبال دولتی کردن هنر نیستیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران؛ همزمان با هجدهم بهمن سومین هفته فرهنگ و هنر و نمایشگاه آثار هنری شهرستان قرچک با حضور فرماندار و َو معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افتتاح شد.

بر اساس این گزارش سومین هفته فرهنگ و هنر و نمایشگاه آثار هنری شهرستان قرچک با حضور مسعود مرسل‌پور فرماندار، محمدحسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، عباسی سرپرست بخشداری مرکزی قرچک، کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک، برخی رؤسای ادارات و اعضای شورای اسلامی شهر و هنرمندان در محل نمایشگاه‌های دائمی این شهرستان افتتاح شد.

در این نمایشگاه آثاری در زمینه های طراحی، نقاشی، معرق، منبت، عروسک سازی، خوشنویسی، صنایع دستی، هنرهای سنتی، طراحی پارچه و لباس ، کتاب و ... در معرض دید عموم قرار گرفته است. همچنین در حاشیه این مراسم از انجمن خوشنویسان، انجمن سینمای جوانان و انجمن شعر و ادب رونمایی شد.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تبریک سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: مسیر تحولات فرهنگ و هنر در انقلاب اسلامی تغییر کرد به‌طوری که هم هنرمندان خوب ما به واسطه انقلاب ترقی کردند و هم تحولات چشمگیری به طور کلی در عرصه فرهنگ و هنر پدید آمد

محمد اسماعیلی به نقش سازنده امام(ره) در ایجاد این تحولات و روشنگری ایشان در خصوص فرهنگ و هنر اشاره ای داشت و افزود: نقش هنرمندان در پیروزی انقلاب و سرودهایی که خلق شد و مردم را به امر انقلاب تهییج کرد غیر قابل انکار است.
وی با تأکید بر این‌که به‌دنبال هنر دولتی نیستیم، گفت: در دولت تدبیر و امید این فضا به شایستگی پدید آمد که امور به مردم و به صنف‌های تخصصی واگذار شد و این موضوع در حوزه فرهنگ و هنر نیز مشهود است.

هنرمندان در اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی نقش بارزی دارند.

فرماندار شهرستان قرچک گفت: هنرمندان در اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی نقش بارزی دارند چرا که تاکنون با هنر خود بخش عظیمی از واقعیات جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب اسلامی را به تصویر کشیده‌اند.

مسعود مرسل‌پور در مراسم افتتاح سومین هفته فرهنگ و هنر و نمایشگاه آثار هنری شهرستان قرچک که با حضور محمدحسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران همراه بود، با تبریک دهه فجر افزود: خاطرات انقلاب اسلامی توسط هنرمندان به تصویر کشیده شده و اگر هنرمندان نبودند حتی بخشی از خاطرات به فراموشی سپرده می‌شود.

وی با تقدیر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برپایی این نمایشگاه گفت: از انجام اقدامات فرهنگی در قرچک استقبال می‌کنیم چرا که این امور تأثیرگذار و ماندگار هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک تأکید کرد: باید شرایط برای حضور و استقبال مردم از این نمایشگاهها فراهم شود تا مردم ضمن اینکه به سمت فرهنگ و فرهنگ دوستی گرایش پیدا می کنند، از هنر موجود در این منطقه و فعالیت هنرمندان بومی مطلع شوند.

علاقمندان می‌توانند تا روز جمعه 23 بهمن از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان تهران
اشتراک در
کلیدواژه ها: هفته فرهنگ و هنر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید